Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosság mint téma?

Öngyilkosság mint téma?

Figyelt kérdés
Tegnap beszéltem az egyik ismerősömmel, és felhoztam az öngyilkosság témát. Nagyon meglepődött és még hozzám is vágta hogy én miért foglalkozom ilyennel. Azt kérdeztem tőle, hogy ő hogy lenne öngyilkos. A kérdésem az, hogy tényleg ennyire fura/nem hétköznapi ezen gondolkozni majdnem napi rendszerességgel? Vagy csak ő kezelte így?
2014. aug. 5. 15:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező egyáltalán nem gyökér. Viszont ez valóban tabu téma. Én nekem volt már kísérletem is és senkivel nem beszéltem még erről akit ismerek személyesen, mert nagyon kellemetlen dolog. Utána mint nemnormális/dilis lennék számon tartva.


Az egészséges emberek bizony nem gondolkodnak rajta, mert élvezik az életet és szeretik. Amikor jobban voltam, nekem sem fordult meg a fejemben, most viszont hogy újabban összecsaptak a hullámok, egyre erősebb megint.


Hogy hogyan próbálkoztam eddig? Xanax + altató + pálinka kombó nagy mennyiségben, amitől nagyon durván hallucináltam, összeestem és elaludtam. Másnap pedig nyűgösen ugyan, de simán felkeltem és semmi bajom nem volt.


Később próbálkoztam kötéllel sikertelenül, mert egyrészt beszartam, másrészt nagyon fájt. Próbálkoztam már hipotermiával; próbáltam télen kifeküdni a padra, de egy-másfél óra múlva meguntam és inkább hazamentem.


Villamossínt nem próbálnék, mert ha elszúrok valamit akkor egy életre nyomorék maradhatok; hídról pedig szintén nem szeretnék leugrani, mert valahogy nem szimpatikus. A modern gyógyszereket pedig nehéz túladagolni, mert úgy vannak kitalálva, hogy még egy doboz beszedése után se legyen semmi bajod.


# 7:

Még másik TB-s pszichiáterhez sem tudtam bejutni, miután elment más városba a kezelőorvosom, nemhogy pszichológushoz. Elzavartak a mentális gondozóba, ahol kaptam egy papírt, amin az ottani dilettáns orvos retardált anamnézise volt és a gyógyszer neve amit egy évig elvileg a háziorvosom írt volna fel... ami természetesen nem használt; így önkényesen megszakítottam a gyógyszeres kezelést és teljesen magamra maradtam.


Perpillanat Magyarországon fontosabb a stadionépítés és a többi értelmetlen beruházás/mutyi, mint az egészségügy. Sokszor még a fekvőbetegeket is igyekeznek minél előbb kiebrudalni a kórházakból, nem csak a pszichiátrián, hanem minden osztályon.

2014. aug. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"Perpillanat Magyarországon fontosabb a stadionépítés és a többi értelmetlen beruházás/mutyi, mint az egészségügy. "


Ezzel mindent elmondtál erről az aberrált országról...! és nagyon is igazad van!!!

2014. aug. 7. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
én meg kíméllek az aberált világszemléletemtől, nyugodtan kérdezz körbe mindenkit, hogy ő hogy ölné meg magát ha tehetné. biztosan olyan lazasággal fognak válaszolni ahogy azt te tudod. na neked ajánlok egy orvost, nézesd meg magad, szia!
2014. aug. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az emberek többsége nagyon nem szeretnek belegondolni ebbe a témába. Gondolom mert annyira nem tudják felfogni hogy lehet valaki képes megölni magát. És persze az sem mindegy hogy veted fel a témát. Nem mindegy pl,hogy általánosságban,vagy hogy konkrét személyről,akár róla kérdeznéd hogy tenne-e ilyesmit.
2014. aug. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többi választ! #13 ok
2014. aug. 8. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!