Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosság mint téma?

Öngyilkosság mint téma?

Figyelt kérdés
Tegnap beszéltem az egyik ismerősömmel, és felhoztam az öngyilkosság témát. Nagyon meglepődött és még hozzám is vágta hogy én miért foglalkozom ilyennel. Azt kérdeztem tőle, hogy ő hogy lenne öngyilkos. A kérdésem az, hogy tényleg ennyire fura/nem hétköznapi ezen gondolkozni majdnem napi rendszerességgel? Vagy csak ő kezelte így?
2014. aug. 5. 15:56
1 2
 1/15 Barbixo ***** válasza:
80%
Hát nem ilyenen kellene agyalni. Annyi jó dolog van az életben, nem gondolkoznék ilyeneken, te se tedd.
2014. aug. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Általában van elég agyalnivalóm, ilyen felesleges dolgokon csak vizsgaidőszak közepén kezdek el gondolkodni. Ha utálatos hangulatban vagyok, akkor a villamossinekre gondolok, mert azzal mindenkit jól megszivathatok, ha nem, akkor valamelyik hídra, mert ha túlélem, lesz egy menő sztorim, hogy hogy éltem túl.
2014. aug. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nekem csak egy koncepció volt amit gondoltam megosztok vele. Semmi rossz szándékom nem volt csak elgondolkodtattam. Kíváncsi voltam hogy ő hogy látja. 2# igen ostoba dolog lenne villamos alá feküdni mivel 10 a 100 hoz hogy nem áll meg. A híd ugyan csak egy buta felhozatal. Azért köszi az építő jellegű hozzászólást.
2014. aug. 5. 16:31
 4/15 anonim ***** válasza:

Abszurd kèrdèsre abszurd válaszok.

Hogyan lennèk öngyilkos?

Hát semmikèpp sem addig, míg a szüleim ès a szeretteim èlnek. Utána? Nos, gondolom egy doboz altatót nyelnèk le, ès amíg el nem alszom örökre, addig szenvednèk. De, talán könnyebb gyorsvonat elè ugrani, vízszintesen felvágni az ereket, elvágni a nyaki ütőeret, leugrani egy panel ház tetejèről, kèst döfni a szívbe, gyomorba, fejbelőni magunkat stb...


Számtalan beteg lehetősèg adódik arra, hogy az ember kioltsa az èletèt vagy másèt, de csak az tudja mindezeket vègrehajtani, aki mèrhetetlenül ostoba ès önző, akiben a szeretet már règen kihalt ès csak elkeseredettsèg ès gyűlölet van benne.

2014. aug. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Adott egy válasz ami egyáltalán nem a kérdéssel foglalkozik mivel a kérdés az volt, hogy tényleg ennyire fura dolog az ha valaki ilyenen gondolkozik. Erre te meg el papolod az öngyilkosság majdnem minden módszerét a vele járó körülményekkel. Abszurd kérdés? Mi volt benne oly képtelenség? Ekkora balf *szt.
2014. aug. 5. 17:55
 6/15 anonim ***** válasza:

"Vagy csak ő kezelte így?"


az ember nem szeret ilyeneken gondolkozni.. NEM, minden más ember, akinek rendes élete van, nem gondolkozik ilyesmin és teljesen jogos hogy ha ezek után furán néz rád a pali..

annyi meggondolatlanság van benned hogy az nem igaz!

csak téged tudlak idézni: mekkora balf.sz....

2014. aug. 6. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
nekem nem fura a téma (szakdolgozatom is kapcsolódik) viszont barátokat ritkán ha szerzel vele, mert a társadalomban tabu. Ez több okból is sajnálatos. Az emberek intelligenciája nem terjed tovább a témában mint a moralizálás. Furcsa azért, hogy ennyit agyalsz a dolgon. Ez számomra úgy tűnik, hogy több mint egyszerű érdeklődés. Ha öngyilkos gondolatok/érzések gyötörnek ne ismerősökkel próbálj beszélni, mert igen hamar kiismered és megutálod az embereket. Menj helyette pszichológushoz (tb-s is van ha nincs pénzed) nekem nagyon sokat segít
2014. aug. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#6 Ezt a meggondolatlanságot 2 mondatból komolyan leszűrted, csak gratulálni tudok. Miért számít meggondolatlannak az öngyilkosságról beszélni avval akit 9 éve ismerek? Ezt fejtsd már ki legyél szíves. Nem lett rosszabb a viszonyunk. Ezeket az infantilis feltevéseket hagyd az ajtón kívül saját magaddal. #7 köszi a válaszod!
2014. aug. 6. 11:07
 9/15 anonim ***** válasza:

a meggondolatlanságot arra értettem, hogy a csöppnyi eszeddel nem fogod fel, hogy mások jogosan néznek rád furán ha ezt a témát említed.


(megijednek, mivel történtek olyan esetek hogy a pali felhozta a témát, másnap pedig felkötötte magát, vagy leugrott a tizedikről)


körülbelül ugyanolyan a kérdésed mintha azt kérdezném tőled: te szoktál ürüléket enni? csak a tied durvább...

ha ezek után nem néznéd a kérdezőt gyökérnek, akkor nálad gondok vannak!

nem számít mióta ismered a másikat, ez akkor is ugyanolyan hatást vált ki az emberekből...

2014. aug. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
.. Légy szíves kímélj meg az aberrált világszemléleteddel és a szövegértési problémáiddal, mert már én érzem magamat kellemetlenül. Köszi szépen, de ha nekem csöpnyi eszem van, akkor neked még annyi sincs, hogy ember számba vegyenek.
2014. aug. 6. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!