Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az a lobotómia?

Mi az a lobotómia?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy aki tűlesik rajta az olyan lesz mint egy zombi ez igaz? És mikor történik ilyen beavatkozás konkrétan milyen mentális betegséget gyógyítanak így?

2014. júl. 18. 22:41
 1/4 emma69 válasza:
Manapság már ha jól tudom nem végzik. Maga az eljárás szemen keresztül történik, azt hiszem egy hegyes és vastag tűt szúrnak fel a szem belő zugánál és az agy egyik porc vagy csont részét áttörik és az ottani agyrészt összeroncsolják, ami engedelmességet "csinál" vagy legalábbis ezt várták tőle, de igazából csak lelkileg megcsonkították az embereket. Szőrnyű ez a beavatkozás, és öntudatlan életet eredményezett. Régen az agresszív kezelhetetlen betegeken hajtották ezt végre. Ja és amit írtam azt már régebben olvastam úgyhogy lehet nem vagyok pontos, a neten sok infó van erről
2014. júl. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Homloklebeny-eltávoltás. Régen próbálták így kezelni a skizofréniát és más pszichés betegségeket. Aki ezen átesett, vagy meghalt, vagy növényként tengette tovább életét.
2014. júl. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akin ezt elvégezték, már másnap nem volt semmi gondja. Mindet elfelejtette.
2014. júl. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. júl. 21. 19:26

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!