Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A feledékenységem kezd egyre...

A feledékenységem kezd egyre rosszabb lenni, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok [f] és kezd egyre tarthatatlanabb lenni ez az állapot. Egyre gyakrabban és egyre több mindent felejtek el. Persze nem a "fontos" dolgokat, értekezletekre meg ilyen "fontosabb" dolgokra mindig emlékszem, vagy legalábbis a felejtés itt hibahatáron belül van, na de a többi....


Rengeteget olvasok és minden könyvnek tudom a TARTALMÁT, de egyetlen szereplőt sem tudok felsorolni belőlük (vagy helyszínt) - kötelező olvasmányokkor is megdöbbentem, hogy a cselekményt tudom, de a főszereplőn kívül nem emlékszem semelyik szereplő nevére, sem hogy hol laktak, se semmilyen konkrétumra.

Ez vonatkozik a filmekre is... Tízszer kell megnéznem hogy ki is szerepelt benne, hogy végül megjegyezzem és a nevek ott is felejtősek.

De általában mindenhol... néha véletlenül rossz havernak mondok rossz nevet (azaz Pistit Józsinak hívom pl.), ha emlékszem is egy találkozóra, amire el kell mennem és el is megyek rá, de ott derül ki, hogy amit el kellene hoznom otthon hagytam, folyton elhagyom a dolgaimat, elfelejtem megcsinálni a kitűzött munkákat. Szinte mindennaposak a hasonló mondatok:

- Hé, haver, hogy is hívják azt az izét amivel újraélesztik az embereket? - Defibrillátor. Meg hasonló dolgok amiket 1000% hogy ismerek, de egyszerűen NEM TUDOM visszaidézni őket.

Szóval nem értem. Alzheimeres vagyok, vagy mi? Családomban senki nem ilyen, alkoholizálni sem alkoholizálok (na jó :D néhány havonta azért egy részeg este belefér), drogot sem fogyasztok, sőt! nagyon ritkán vagyok beteg, erős immunrendszerrel és nem veszem be a felesleges gyógyszereket sem amiket az orvos kiír a náthákra meg hasonló egynapos betegségekre. Nem hazudok, nem élek valami egészségesen (répa, futás meg miegymás :D - inkább a kóla és a sorozatok a gépen) De a munkám koncentrációt igényel és félek, így nem leszek alkalmas elvégezni. Mit ajánlotok eme helyzet javítására?



2014. júl. 7. 09:44
 1/3 A kérdező kommentje:

Még egy két példa:

A lánytestvérem suliban ebédel (mindig is ott evett), én viszont utálom a menzakaját, ezért inkább otthon eszek.

Szóval hazajövök és látom hogy a lábosban nincs elég adag két embernek, mondom meghagyom a tesómnak, mert aztán nyílni fog, hogy megettem... eszek kiflit valami pástétommal és mikor megettem jut eszembe, hogy a tesóm mindig is a suliban evett...

2014. júl. 7. 09:50
 2/3 anonim válasza:
Nálam ugyanez van :S Én is nagyon sokat olvasok, de a neveket, helyszíneket, dátumokat egyszerűen elfelejtem...Meg alap dolgokat. Kihúzni a vasalót stb.Mindent elhagyok. Mindig mondják, hogy mennyire felelőtlen vagyok stb. Nagyon máshol járnak a gondolataink szerintem.Nincs valamilyen lelki problémád? lehetséges, hogy emiatt nem tudsz koncentrálni. Nekem max. az segít, hogy telefonomban készítek jegyzeteket, meg a laptopomra, tükörre kiírok számomra fontos információkat rikító cetlikre.Sajnos más módszerem még nekem sincs..Ez talán egy keveset segíthet. 22/L
2014. júl. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem volt semmi különösebb mentális problémám... legalábbis nem tudok róla, de nem is maguk a tünetek aggasztanak, hanem a kiváltó ok.

Nekem meg kellett tanulnom felmérni mind fizikai állapotomat (mennyit tudok futni nyílt terepen, húzódzkodni stb.) mind mentális állapotomat (képsorozatok megjegyzése, IQ és rorscharch tesztek) és azt veszem észre, hogy az agyam már nem a "régi", ha a fizikai valóra kivetítenénk, akkor mintha elhíztam volna és a legkisebb munka is megerőltetés lenne... A fizikumot könnyű kordában tartani de az elmét?

Lassan már odáig alacsonyodok, hogy az üzletben mobillal kell összeadnom a megvásárolt termékek árait, mert nem tudom fejben összeadni... Hogy egész pontosan fogalmazzak: általános teljesítménycsökkenés figyelhető meg pszichikai szinten.


Te nem szedtél valamilyen vitamint? Szüleid/partnered nem javasoltak valamit?

2014. júl. 7. 12:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!