Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek azokról az...

Mi a véleményetek azokról az emberekről akik öngyilkosok lesznek?

Figyelt kérdés

2014. jún. 10. 17:50
1 2
 11/20 anonim válasza:
77%
Sajnálom őket. Ennyi. - (Zárójelben had jegyezzem meg, hogy az emberek imádnak úgy tenni mintha mindenkinek a problémája rohadtul egyenértékű volna és mindenre lenne megoldás...pedig közelről sincs így.)
2014. jún. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%
A probléma nem egyenértékű, viszont egy egészséges lelkű ember (akikből szvsz sajnos nincs sok, inkább a sérültség mértéke változó) az igenis tud megoldás találni bármilyen helyzetben, van lelkiereje a legnagyobb szarban is.
2014. jún. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondja rájuk mindenki hogy gyengék, meg gyávák mert elfutnak a probléma elől, meg önzőek, mert nem gondolnak azokra akiknek fájdalmat okoznak ezzel, de ez már más sík, én azért akartam az lenni mert úgy gondoltam jobb hely lesz a világ nélkülem és csak jót tennék ezzel, elegem lett hogy egyedül vagyok és csőd az összes kapcsolatom, senkivel nem jövök ki igazán sehol, azt gondoltam a temetésemen nem lennének tizen sem :) nem okoznák vele nagy fájdalmat senkinek, sőt, lehet többen örülnének vagy egy vállrándítással elintéznék, szóval nem vagyok önző. Probléma elől sem futok el, nincs semmi problémám, fiatal vagyok, egészséges, sportolok, nincsennek káros szenvedélyeim. Minden rendben van az életemben, csak úgy érzem engem képtelenség szeretni, defektes vagyok, valami nincs rendben velem, tudom hogy egyedül fogom leélni az életem és nem lesznek gyerekeim és ez elborzaszt.
2014. jún. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 homo ludensz ***** válasza:
51%
Az élet egy ajándék.Tudom ez banálisan hangzik pedig így van.Te is és én is kaptunk egy lehetőséget hogy leszülettünk és kezünk s lábunk meg van és még néha gondolkodni is tudunk. Azt is bizton állíthatom hogy ahhoz az életfeladatokhoz,nevezzük megpróbáltatásoknak megkaptuk a szükséges képességeket amivel azokat megoldhatjuk. A jövőbe senki nem lát vagy csak keveseknek adatik meg viszont te felvázolod hogyan alakul a sorsod 20-40 év múlva.Lehet alapállásból keseregni ez sokaknak jobban fekszik mint a saját helyzetével szembenézni. Lassan ez azután életformává lesz és befedi az egyént.Eljut egy olyan mély gödör partjára amibe belenézni is iszonyodik és mégis vágyódik a mélységét megtapasztalni.A mentális skála olyan értékén tartózkodik ami egyértelműen már nem ő maga csak a régi önmaga silány mása holott ez egy önértékelési defekt eredménye. A test és a lélek valamikori egyensúlya mely az ember alapvető létfeltétele megbomlik a test javára a tudat szembefordul a testtel és bekövetkezik a tragédia. Tragédia mert ez végleges és nem korrigálható.
2014. jún. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Mindenki elítéli őket, régen én is megvetettem őket, egészen addig amíg én is eljutottam oda hogy komolyan gondolkodtam rajta. Nem ítélhetünk el senkit mert nem tudjuk milyen más bőrében lenni. Volt egy 40 éves nő aki 3x is megpróbálta, még le is basztam hogy nem gondoltál a 15 éves fiadra, hogy milyen lesz neki??? Pedig ismertem és a legnagyobb szivű ember, ezért sem értettem miért csinált ilyet. Aztán elmagyarázta hogy már olyan idegállapotban volt hogy megszúnt neki minden, nem érdekelte semmi...

Aki öngyilkos lesz annak a lelke nagyon beteg. Amikor én az akartam lenni és láttták rajtam hogy nagyon magam alatt vagyok mindenki csak azt hajtogatta hogy szedd össze magad, ne sajnáltasd magad blabla... De aki mondjuk rákos vagy autóbalesetet szenvedett és eszméletlenül fekszik az fölé sem fogunk odahajolni és mondogatni neki hogy ne sajnáltasd magad! A léleknek ez ugyanolyan seb mint a testnek a rák vagy egy nyílt koponyatörés kilógó agyvelőkkel. Az a szörnyú hogy amikor valami öngyilkos áll egy hídon és feltartja a forgalmat még kiabálnak is neki hogy gyerünk, ugorj már! Hidd el mindenki kerülhet ilyen helyzetbe, mindenkinek van egy gyenge pontja és ha odaüt a sors akkor lehet te leszel az. Erre mindenki azt mondja hogy na én aztán soha!! Azt mondják Istent úgy lehet megnevettetni hogy elmondod neki a terveid. Csak mondogasd hogy én aztán soha és remélem soha nem is tapasztalod meg.

2014. júl. 4. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó! Sajnos nagyon tapasztalt vagyok ebben a témában!:( Már 4 öngyilkossági kisérleten vagyok túl és utoljára kómában voltam élet és halál között! Én is csak azt tudom kívánni mindenkinek, hogy senki sem tapasztalja meg amin én átmentem! Ja és hozzáteszem, hogy én is az a kis naiv voltam aki azt mondta, hogy az ilyen személy nem normális és én sosem lennék képes, hát sosem tudhatjuk, hogy hova jutunk tehát az a legjobb, ha hallgatunk! És hidjétek el, hogy a lelki fájdalomnál rosszabb és veszélyesebb betegség nem létezik! Ez persze csak az én véleményem és senkit sem ítélek el!
2014. júl. 13. 22:00
 17/20 anonim ***** válasza:
41%

ez több mindentől függhet.

Ki lett öngyilkos, miért, kiket bántott meg vele, kiket bántott ezzel...stb

2014. júl. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
79%
Azon az állás ponton vagyok, hogy hatalmas a bátorságuk.
2014. júl. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
41%
mitől hatalmas a bátorságuk? hogy nem mernek szembenézni az élettel?
2014. júl. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 quicken válasza:

Teljesen igaza van annak aki az irtja (aki gyenge az elpusztul .... ha a természetes részét nézzük)

De ugye tzdjuk hogy a természetet felborította az ember....

így hàt a maga az el is felborult!!!

nem a gyengék lesznek öngyilkosok hanem a rendszer miatt ami ilyen brutàlis dolgokra kényszeríti az embert aki lehet erős de ugye ez semmit sem ér ebben a vicces humoros rendszerben. :)

ha azt hiszed normàlis ami itt folyik akkor nem olvasnàd amit irtam...

semmi màs nem marad majd az erős, jó és becsületes emberek5 mind mind kihal majd....

a maradék hulladékok akik majd nyakig ulnek majd a papírhalmon és nem fogja tudni miért történt ez ami....

én làtom miért akarnak öngyilkosok lenni az emberek....

Ha öngyilkos megöli magát mivel szomorú és csalódott...

de amugy miert baj ez?....

ja mert ha sok munkàs hullik a gyàrakból nem lessz aki a gyengéknek dolgozzon....

és muszàly lessz a gyengéknek is két kézzel melózni ha akar valamit...

innen is lehet nézni

2020. márc. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!