Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek azokról az...

Mi a véleményetek azokról az emberekről akik öngyilkosok lesznek?

Figyelt kérdés

2014. jún. 10. 17:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
14%
Semmi, hiszen sajnálni már késő őket. Talán, hogy az embereknél is az van, mint az állatoknál, az erős, életképes egyedek maradnak fent és szaporodnak, a gyengék elpusztulnak, ez a természet rendje.
2014. jún. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Nem értek veled egyet, első válaszoló. Az, hogy valaki öngyilkos lesz, az nem feltétlenül gyengeség...

Aki öngyilkos lesz, az nem gyávaságból csinálja. Illetve nem feltétlenül gyávaságból csinálja. Ha belegondolsz, sok olyan öngyilkos van, aki tényleg olyan helyzetben volt, hogy nem talált megoldást, és.... igen, megölte magát. De ha tudta volna, hogy jöjjön ki belőle, nyilván megtesz mindent érte, hogy sikerüljön. Én nem gondolom, hogy az öngyilkosok bátrak lennének, de azt sem, hogy gyávák, azt gondolom róluk, hogy annyira elkeseredettek, hogy ezt látják az egyetlen megoldásnak, és megteszik. Azért az elég nagy dolog, hogy valaki odáig eljusson, hogy saját magát bántsa... Hiszen ha belegondolsz, ott van benned az ösztön, vagy nem tudom, micsoda, hogy tudod, ha megvágod magad (aki tablettát vesz be, nyilván nem), fájni fog. És mégis megteszed.

2014. jún. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Én személy szerint sajnálom az olyan embereket akik olyan helyzetbe kerűlnek hogy egyszerűen nem találják meg a megoldást a problémáik megoldására és ezért talán annyit szenvednek amit egy egészséges ember egyszerűen nem tud megérteni és általába azért is ítélik el az ilyen személyeket.
2014. jún. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
3-as vagyok és még csak annyit hogy az öngyilkosok szerintem nem gyávák mert egy ilyen döntéshez és lépéshez igenis kell erő. Sajnos az a baj hogy egy öngyilkost már nem tudunk megkérdezni hogy mit is érzett mert ezek a személyek igen ritkán beszélnek az érzéseikről.
2014. jún. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

Én nagyon sajnálom, hogy vannak ilyen emberek, sorsok, akik ennyire zsákutcában érzik magukat, és soha senki nem volt az életükben, aki megtanítja, hogy igenis van másik út, vannak lehetőségek. Hiszen úgy érzem minden helyzetből ki lehet(ne) jönni, csak képesség, erő kell hozzá és valakinek ez nem adatott meg, sosem látott megfelelő mintát maga előtt.

Ugyanakkor nem értek egyet azzal, hogy nem gyáva az öngyilkos ember. Ha a hosszú évtizedekig tartó szenvedés, nyomor és a "bátor" öngyilkosság között kell választani, az utóbbi nem is tűnik akkora teljesítménynek. Szerintem rendjén van a dolog negatív megítélése, hátha ezzel vissza lehet tántorítani bizonytalan embereket, hogy akkor lehet igazán büszke magára, ha ki tud törni a helyzetéből és nem a hátsó ajtón távozik.

2014. jún. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%
1-es vagyok. csak véleményt mondtam, a sajátomét. Éppen ez az, ha nem tudta, hogyan másszon ki a rossz/életveszélyes helyzetből, akkor életképtelen. Amelyik őzike gondolkozik, hogy merre fusson a farkas elől, az öngyilkossá válik, megeteti magát a farkassal. Az utat meg kell találni, aki okos/ügyes/rátermett vagy fogalmazhatunk bárhogy, az nem hal meg, hanem "túlélő".
2014. jún. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Koszonom valaszaitokat!:)

En szemely szerint rettenetesen sajnalom az ilen embereket es mi fel sem tudjuk fogni, hogy mennyit sszenvednek es milyen nagy ero kel ahhoz, hogy egy ilyen lepeshez folyamodjanak!:( Annyira elkeserednek es magugba fordulnak, hogy egyszeruen nem latjak a kivezeto utat es a legrosszabb az egeszben, hogy segitseget sem kernek ami az eletukbe is kerulhet!:( Szerintem a pszihes betegsegnel nagyobb dolog nincs hiszen nagyon tudsz szenvedni tole lelkileg!

2014. jún. 11. 11:17
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek jó az élete. Valakinek már élete sincs csak léte. Akit csak a szar ér és mivel egyre rohadtabb ez a világ nem csoda semmi sem
2014. jún. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
88%
Az öngyilkossághoz eszméletlen nagy bátorság kell és erő.
2014. jún. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
koszi az eddigi valaszokat!:) Az utolsonak igaza van!
2014. jún. 22. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!