Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valami nincs rendben az...

Valami nincs rendben az agyammal, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A múlt nyáron szültem, és jól alakult, a férjem és a baba is rendben vannak, a külvilágra nem lehet panaszom.

Én viszont a szülés után elég sírós voltam, két utcányira ha elmentem, már hiányzott a babám, és zokogtam. Mostanra az elmúlt, de néha még mindig előjön. Nem tudom elengedni őt. Olyan érzés néha, minta még mindig terhes lennék. Néha a magzatmozgásokat is érzem a hasamban. Van amikor nagyon boldog vagyok, szinte repülnék. Máskor pedig kilátástalannak érzem a helyzetem és összeesküvés elméleteket gyártok. Éjszaka gyakran gondolkodom alvás helyett. A memóriám a múlté, és nem tudom másként megfogalmazni, van amikor "megáll az idő" , azaz a pillanat rendkívül hosszúnak tűnik. Soha nem drogoztam, most sem szedek semmit. Élt át valaki hasonlót?


Utánaolvastam a szülés utáni depressziónak, de soha fel se merült bennem, hogy magamat, vagy a babámat bántsam.



2014. máj. 28. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan ez volt, ez bizony a szülés utáni depresszió, én fel is vállalom. De bántani soha nem bántottam! Nekem már 2vés fél éves, néha még most ingadozok, de már sokkal jobb a helyzet. Kérj segítséget, könnyebb lesz. Én nem kaptam segítséget, egyedül küzdöttem meg vele...
2014. máj. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A gyermek megszületését a tudattalanunk sokszor veszteségnek éli meg, ezért lehetséges a gyermekágyi depresszió. Ne feledjük, 9 hónapig folyamatos volt a kontaktus, ami pár óra alatt hirtelen megszűnt. Néhány mélylélektani terápiás órával helyrehozható ez az állapot.
2014. máj. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudnátok ajánlani valakit, akkihez Szegeden fordulhatnék?
2014. máj. 29. 13:49
 4/4 anonim ***** válasza:
A háziorvosodtól kérj tanácsot. Ő ismeri a környezetében lévő pszichomókusokat, és tud személyre is segítséget adni. De fordulhatsz közvetlenül pszichiáterhez is.
2014. máj. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!