Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az amitrex gyógyszert szedte...

Az amitrex gyógyszert szedte már valaki? az pánikbetegségre is jó? Mert én azt kapom most, de a pániktünetek jönnek, és az amitrex úgytudom hogy a központi idegrendszerre hat.

Figyelt kérdés
2009. dec. 23. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Amiket a pánikbetegségre írnak föl azok mind a központi idegrendszerre ható anyagok.

Mióta szeded?

ezeknek áll.pár hét kell ahhoz,hogy hatni kezdjenek.

Én azért leírnám,hogy nem túl szerencsés dolog a gyógyszer szedés,mert nagyon könnyen hozzászoksz és letenni meg keserves.

Pszichológushoz kéne menned,mert az nem gyógyszerrel,hanem pszichoterápiával kezel.

2009. dec. 24. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
11 napja szedem az amitrexet,és nem magamtól,mert a kórházban írták fel a pszichiáterem.csak a neten azt írják,hogy pszichés zavarokra van.azért kérdeztem hogy a pánikbetegségre is jó e.mert nem nagyon érzem a hatását.
2009. dec. 24. 14:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem ismerem, de a leírásában nem említik kimondottan pánikbetegséget.
2009. dec. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Seroxat, Anxiar, Xanax a jo elso heten, majd a xanax kiesik
2010. jan. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
74%

Leszoktam a gyógyszerről!!! És most jól vagyok! ... Sikerült! : )

35 éves férfi vagyok, háromszor voltam diagnosztizálva skizofréniával és még jó néhány hasonló diagnozist kaptam az elmúlt 18 év során, amíg folyamatosan szedtem gyógyszereket. /Mikor mit/ Korházban is voltam jó néhányszor.

Amitrexet szedtem és Xanaxot /antipszichotikumot és nyugtatót/az elmúlt 6 évben, de mindig szenvedtem a borzasztó mellékhatásoktól: 20-30 kg többletsúly, erekciós zavarok, erős álmosság, egyhangúság, puffadtság, .... és még teleírhatnám a papírt, de nem teszem.

Az évek során nagyon sokszor megkíséreltem, hogy leszokjak a gyógyszerekről, vagy legalább azt, hogy egy kicsit kevesebbet szedjek, mert -azt hiszem érthetően- rettenetesen szenvedtem a feljebb említett mellékhatásoktól, de sohasem sikerült még lejjebb vinnem az adagot sem.

Majd, egy nap mondta valaki nekem, hogy probáljam ki a gyógynövényteákat, mert azokban is megvannak azok a hatóanyagok amelyek szükségesek a betegség leküzdésében, viszont sokkal tisztább dolgok mint a gyógyszer, mellékhatások nélkül!

Hitetlen voltam először, de gondoltam kipróbálom, mit veszithetek?!

Elmentem egy szakértőhöz és megkérdeztem, hogy pontosan milyen teát ajánl , meddig, milyen adagban,....stb.

Itt az elérhetősége:

[link]


Hát el kell mondanom, hogy az antipszichotikumot már egyáltalán nem szedem, a Xanaxot pedig folyamatosan csökkentem teljes sikerrel és mindemellett nagyon jól vagyok, mindenféle álmosság és egyéb mellékhatás nélkül!

Hihetetlen de igaz! : D : D

Én leírom pontosan, hogy milyen gyógyteákat iszok és mennyit, de mindenkinek azt ajánlom, hogyha teheti menjen el szakemberhez /NE orvoshoz : D/, aki ért a gyógynövényekhez és kérje ki a tanácsát, hogy hogy kell ezeket fogyasztani.

Az első nyolc hétben orbáncfű teát ittam, este egy csészével, majd –mivel az orbáncfű igen erős és max. egyszerre csak 8-10 hétig lehet fogyasztani – felváltottam citromfű teára, napi 2 csészére és azóta is azt iszom /de a citromfűből lehet akár napi 4 csészével is fogyasztani és akármeddig/.

Az még nagyon fontos, hogy átfedéssel hagytam el a gyógyszert: 3 hónapon keresztül ittam a teát minden este /de ezalatt az idő alatt nem csökkentettem gyógyszerem/, majd a 3 hónap leteltével elkezdtem elhagyni a gyógyszert, nagyon fokozatosan!

Kettő-három hetenként törtem le az antipszichotikumból egy kis darabot /kb. tizedét az adagnak amit szedtem/ Ez azért fontos, mert kell egy bizonyos idő amíg a hatásfokát kifejti a gyógynövény, /ez nem olyan mint a gyógyszer/.

Egy csésze gyógynövénytea elkészítése: egy csapott evőkanál gyógynövényt beleteszel egy bögrébe, 2,5 dl felforralt vizet ráöntessz, lefeded egy csészealjjal vagy egy egyszerű konyharuhával /ez azért fontos, hogy az illóolajok amik szintén értékes nyugtató gyógyanyagokat tartalmaznak, ne párologjanak el/, majd 15-20 perc elteltével leszűröd műanyagszűrő segítségével /semmiképpen ne legyen a szűrő fém/ és fogyasztható akár melegen, akár kihülve!


Ezt azért osztom meg veletek, mert szeretném, hogyha minél több ember követné a példámat és élne egészségesen, boldogan, mindenféle mellékhatás nélkül! : D

Jó egészséget és teázást mindenkinek!

2011. jún. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

The last one ,nagyon érdekes volt amit írtál!!!

Én is végigcsináltam ezt.15 év gyógyszerszedés után most tiszta vagyok.

A felsoroltak közül az orbáncfüvet használtam kb 4 hónapig ugyanígy átfedéssel mint Te.

Köszi,hogy leírtad!!!

2011. jún. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Kedves Elottem szolo!


En teljesen jol vagyok, amiota teazok /kb 1 eve/. Hihetetlen a gyogynovenyekben rejlo ero!

Ugy erzem, hogyha nekem sikerult barkinek menne,

de szerintem ha ketelkedsz is meger egy probat!

2011. aug. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sziasztok!


Én is Amitrexet szedek, nálam feltűnő mellékhatása a testsúlygyarapodás, álmosság, egyhangúság, de édesapám többfélét szed, és rajta erőteljesen kijönnek a mellékhatások (parkinzon, nyálfolyás, székrekedés, vizeletelakadás, nehezen érthető beszéd). Van lehetőség esetleg valamelyikőtökkel kapcsolatot tartani, aki már lejött a gyógyszerről gyógyteák segítségével? Jól jönne egy kis biztatás, és szeretnék feltenni néhány kérdést is! Tudtok segíteni? Előre is köszönöm!


Attila

2013. jan. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!