Pánikbetegségre, szorongásra mi a jó?
A két kérdésed teljesen más gyökerű.
Pánikbetegségre és erős szorongásra a legjobb a pszichiáter vagy a klinikai szakpszichológus segítsége. Minél előbb, annál jobb az eredmény. A kezeletlen pánikbetegség iszonyú ronda dolgokat hoz magával: alkoholizmust, drogot, mindenféle fóbiákat...inkább ne! Menj orvoshoz!
A második kérdésre sokkal nehezebb és hoasszadalmasabb a válasz, az ide nem fér el. Röviden, mély önismerettel. Azt idővel egy jó pszichiáternél is szerezhetsz, mert egy jó szaki nem csak gyógyszerez, hanem mellette terápiát is alkalmaz, ami segít neked felépülni, megerősödni annyira hogy a pánikok megszűnjenek és ne légy gyógyszeren egy életen át.
Az önismeret könyvekből is elsajátítható, illetve különféle relaxa-jóga stb. módszerekkel, tanfolyamokkal. Ha az ember mélyen ismeri önmagát és stabil az énértékelése, akkor nem fog elszállni semmiféle külső behatástól, és nem fog hazudozni sem magának.
Vannak tesztek is - ha elég kritikus vagy magahoz, csinálhatsz teszteket is. De csak akkor, ha önmagahoz képes vagy szigorú lenni, bármi is az eredmény. Fejlődni csak úgy lehet, hogy mindig őszinte vagy magadhoz - hazugságokra várat nem lehet építeni.
Meg tudod fogalmazni magadban, hogy miért félsz, hogy mitől szorongsz, hogy miért "pánikolsz"? A klasszikus pánikroham az már szinte kontrollálhatatlan félelem - de mindig van valami gyökere. Ha csak nagyon félsz, az még nem pánikolás.
A legjobb kezdésnek: egy jó szakember!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!