Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az időjárási frontok és a...

Az időjárási frontok és a pánikrohamok gyakorisága között esetleg van valamilyen összefüggés?

Figyelt kérdés
2009. dec. 22. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Minden orvosi tudás nélkül mint gyakorló pánikbeteg , kijelenthetem , hogy van . Ide nem szeretnék erről többet, ha gondolod írj mailt.
2009. dec. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én pánikbeteg vagyok, nálam nincs összefüggés. Frontérzékeny is vagyok (mert miért ne:)), de ilyenkor "csak" a fejem fáj.
2009. dec. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hú nekem volt olyan, hogy úgy éreztem hogy az időjárás miatt lettem rosszul. Tavasszal a napsütés meg a hirtelen meleg szokott kikészíteni. Főleg amikor a buszon nyomorgok.

Nem tudom egy standard pánikroham mit takar de nekem ilyenkor ezek voltak a tüneteim. Halálfélelem, izzadás, káprázott a szemem, zsibbadt a szám, kezem, szédültem, ingerült voltam, kavarogtak a gondolataim és ami a legijesztőbb volt hogy nem pörgött a nyelvem és össze vissza beszéltem.Kisérte még szúró intenzív fejfájás is. Ez általában akkor jött elő amikor megijedtem Tőle. Amikor sikerült megnyugtatnom magam akkor nem. Régen évente 2-3 volt most már csak évi egy kb.


Szal ha engem kérdezel nekem ezek midnig azzal kezdődtek hogy de fura idő van, a felhők miatt tompa fény, de fülledt meleg volt, valahogy nyugtalanított. aztán amiatt hoyg az érzékeim tompábbak voltak ( mint ha akkor keltem volna fel- elkezdtem furán érezni magam, feszélyezett a dolog. Aztán ráparáztam...

2009. dec. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Én úgy vettem észre, hogy erős összefüggés van a pánik és az időjárás között, de úgy látom ez nem általános. ez azért baj mert akkor nem tulajdoníthatom az időjárásnak, ha szarul vagyok és továbbra is parázhatok, hogy valami nagyon komoly betegségem van és el fogok ájulni. Mert nekem ilyen ájulás-féle érzéssel jár a dolog. (Persze a szokásos: vérnyomás rendben, EKG rendben és az orvosok küldenek haza, mondván, hogy smemi bajom...) Borzasztó...
2009. dec. 22. 23:50
 5/9 A kérdező kommentje:

23:37:

A második bekezdésedben leírtak nagyon jellemzőek rám is. Pontosan írtad le... Ugyanez a fura érzés, mintha nem stimmelne valami, de nem tudom, hogy mi.. stb. Aztán a jön a fizikai vagy annak vélt tünet...

2009. dec. 22. 23:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, Ez a fülledt, nyomott idő mást is kikészít. Én is elmentem dokihoz ezzel és minden rendben volt. Akkor még dohányoztam. 7 hónapja nem és azóta nem is volt baj. Annyit mondott hogy eddzek sportoljak hogy a szív és mellkasi izomzatom jobban bírja a terhelést. AMúgy elég gáz volt ez a rosszullét. Kínos volt suliban úgy magyarázkodni hogy zsibbadt mindenem és összeakadt a nyelvem mint egy részegnek. A tanár is azt hitte, hogy szimulálok mert éppen doga jött volna. Hú de SZ&r volt..
2009. dec. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ELMÉLETILEG nem kellene hogy legyen... Amúgy én is pánikbeteg voltam, de nem vettem észre ilyesmit.
2010. jan. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálam van összefüggés. Tegnap éjjel hogy érezted magad? És kedves kérdező, az első válaszolóval felvetted a kapcsolatot, akartam írni neki de nincs ott a link a privát ímélhez! :(
2010. febr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mostanában nem volt pánikrohamom. Az említett nap éjjelén sem. A válaszolóval nem vettem fel a kapcsolatot én sem.
2010. febr. 27. 10:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!