Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikrohamok nélkül is lehet...

Pánikrohamok nélkül is lehet valaki pánikbeteg?

Figyelt kérdés

Régebben voltak pánikrohamaim, de ma már meg tudom akadályozni hogy a felszínre törjenek, és már nagyon ritkán jelentkeznek. Nem tudom hogy pánikbeteg voltam/vagyok-e

Spontán voltak rohamaim de nem havi 4-5 alkalommal, hanem max egy. Most már azt hiszem október vége óta nem volt egy se. Csak szorongok néha, meg hülyeségekre gondolok amiktől feszült vagyok.


2011. febr. 18. 18:15
 1/9 poiu ***** válasza:
Betegséget csak orvos állapíthat meg, alapos vizsgálat után. Abból, amit mondasz, nem vagy pánikbeteg. Sokan kapnak pánikrohamokat, akár többet is egy nap, aztán elmúlik, mert megszűnt az idegesítő helyzet stb. A pánikbetegség nem múlik el magától. Dohányzol?
2011. febr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen sajnos, de le akarom tenni csak nehéz
2011. febr. 18. 18:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez inkább szorongás. Lehet hogy nem ártana egy pár alkalommal elmenned pszichologushoz vagy pszichiáterhez.
2011. febr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nincs rá sajnos időm egyáltalán
2011. febr. 19. 08:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem értem hogy a dohányzásnak ehhez mi köze van?
2011. febr. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 poiu ***** válasza:
Dohányzás: két esetben. A nikotin nagy adagban okoz hasonló tüneteket, tehát ha valaki idegességében egy nap 2-szer annyit szív, mint amihez hozzászokott, átélhet egy mminirohamot, és ha ettől megijed, akkor egy igazit. A másik eset a leszokás fázisa. Ha erős dohányos abbahagyja a cigizést, hetekkel, akár hónapokkal később lehetnek rohamai (amiről az orvosok nem beszélnek :-)
2011. febr. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
kedves kérdező, időnk arra van, amire szakítunk, ha a lelki és testi egészséged a tét, érdemes lenne egy kis időt rászánni! Hetente 1 óráról lenne szó. bár gondolom nem igazán az a gond h nem érsz rá, hanem hogy félsz elmenni. olyanhoz menj, aki normálisan meghallgat és terápiát ajánl, ne pedig olyat, aki kezedbenyom egy receptet és viszontlátásra, az többet árt mint használ. sok sikert!
2011. febr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 poiu ***** válasza:
Inkább pszichológushoz, mint pszichiáterhez. Ha túl vagy rajta, időt spórolsz! Számítsd ki, hetente mennyit. Tekintsd befektetésnek. (Valahányszor el akartam indulni a pszichológushoz, rámtört a roham :-)
2011. febr. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
elmegyek a háziorvosomhoz, megkérdezem mi a teendő, illetve pontosan mi lehet ez, és meghallgatom mit mond :)
2011. febr. 20. 15:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!