Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beteges félelem a fertőzésektő...

Beteges félelem a fertőzésektől. Már megkeseríti az életem. Mit tehetnék? (próbálom rövidre fogni)

Figyelt kérdés
nagyon félek a fertőzésektől.. kb amióta kamaszodtam féltem,hogy terhes leszek ezért máig nem szexeltem (most vagyok 22éves) eljutottam arra a pontra,hogy nem merek wc-re menni csak ha gondosan előkészülök alaposan fertőtlenítek mindent nehogy sperma érje bárhogyan is a nemiszervem( tudom nem fog felkúszni..de hiába tudom ésszel felfogni a rettegés elveszi a józan eszem) tehát nálam egy egyszerű pisi.. most már itthon is kézmosás,wc-t lehúz,wc-t fertőtlenít,kézmosás és úgy pisilek...idegen helyen elképzelhetetlen.. és ez a spermától való félelem az évek alatt tetéződött azzal,hogy attól is félek,hogy elkapok valamit.. és folyton nézem a bugyit amit felveszek nincs-e rajta bármilyen pici folt.. és ha nem én mosom ki a saját kezemmel őket fel sem merem húzni...és nagyon rányomja a bélyeget az életemre mert leköti a gondolataim nem tudok arra koncentrálni amire kéne..jártam pár hónapja pszichiátrián..konkrétan felírtak 2 féle gyógyszert..amit szedtem egy ideig..de nem láttam értelmét abbahagytam amitől meg elvonási tüneteim voltak..mint pl nagyon hamar ideges lettem és agresszív..
2014. márc. 20. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Par honap alatt ne is varj javulast egy ilyen sulyos lelki gondban. A gyogyszert tovabb kellett volna szedned, ne te dontsd el, hogy van-e ertelme szedni. 1,5 -2 ev is kellhet a javulashoz.
2014. márc. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogy mi a teendő, attól függ, hogy a problémád fóbia, vagy kényszerbetegség, ez a leírásodból nem derül ki, majd a pszichoterapeuta a tesztek alapján eldönti.

Ha fóbia, néhány terápiás üléssel meggyógyítható, gyógyszer erre hatástalan, legfeljebb valamilyen nyugtató elnyomhatja ideiglenesen.

A fóbiákról: https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

Más a helyzet, ha kényszeresség. Ekkor hosszasabb terápia várható, és szükséges lehet gyógyszer is.

2014. márc. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat..a videót meg fogom nézni.. talán kicsit mindkettő.. amikor kezeltek akkor az volt a papíromon,hogy szorongás,kényszeresség ( vagy valami hasonló)depresszió,pánikbeteg
2014. márc. 22. 12:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!