Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichopata/szociopata...

Egy pszichopata/szociopata szeretheti-e a zenét, és ezen belül az érzelemtelieket is? - hiszen neki magának nincsenek érzelmei.

Figyelt kérdés

A rockot és a metált talán kedvelheti (bár ezek is hatnak az érzelmekre, nem is kicsit), de a lassú, melankolikusabb zenével - és most nem feltétlen romantikus számokra gondolok -, mi lehet a helyzet? Milyen hatása lehet rá? Vagy pl. a dzsesszhez hogyan állhat hozzá?


Nem bánnám, ha egy érintett is válaszolna.



2014. febr. 16. 20:37
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

10-es: Köszönöm.

Ha már sikerült találnom egy ilyen embert, feltehetek egy teljesen más irányú kérdést? Az érdekelne, hogy ha szeretettelien megölel egy közeli barátod (nincs benne semmilyen szexuális töltet), az rád hogyan hat? Jólesik? Inkább kellemetlen? Teljesen hidegen hagy és pusztán fizikai érzet? Bocs, ha kicsit indiszkrét vagyok, csak félek, ha külön kérdésként indítanám, esetleg nem találnál rá. Nekem van egy szociopata barátom, és néha jólesne megölelni, de nem merem - én nő vagyok, ő férfi.

2014. febr. 18. 19:47
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semleges az érzés maga, de nem különösebben szeretem, én inkább kerülöm az ilyen típusú fizikai kontaktot, nem szeretem, ha bejönnek a személyes terembe. De tippre különbözően állunk ehhez hozzá, ahogy a zenéhez is, úgyhogy talán kérdezd meg őt? :)
2014. febr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
12: Oké! A zenét illetően már kérdeztem, de abban nem mondott igazat, vélhetően ebben sem fog - nem baj. Köszönöm a válaszaidat :-)
2014. febr. 18. 20:36
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

ha láttad a hannibál filmeket és sorozatot,akkor ott ez a téma több oldalról is megjelenik.

hannibál,az irodalom egyik leghíresebb szociopatája imádja a komoly zenét,főleg bach-ot.

sőt olyan messzire megy,hogy csak azért öli meg a zenekar egyik sokat tévesztő tagját,mert nélküle sokkal szebben szól az egész.

vagy az egyik páciense hangszer készítő és a legjobb minőségű húrokat macskabélből készíti,de kísérletképpen kipróbálja emberi belekből is,és úgy még jobban szól.


a hegylakóban kurgan is remekül felpörög a queen zenéjére amikor száguldozik a kocsival,öregasszonnyal a szélvédőn:)

2014. febr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

A Hannibálos filmeket nem mertem megnézni és a Hegylakót sem láttam, de nagyon élvezetesen írsz róluk :-).

Mondjuk olvastam, hogy Hannibál némely tulajdonsága nem igazán fedi egy valós pszichopatáét, de ehhez sajnos így látatlanban nem tudok hozzászólni.

2014. febr. 21. 00:34
 16/26 anonim ***** válasza:

annyiban más hannibál esete,hogy ő nem keresi a lehetőséget a kártékonyságra.

szerintem ő úgy kezeli a gyilkosságait,mintha megjavítana dolgokat,megbünteti a bárdolatlanságot a neveletlen viselkedést és a kannibalizmussal a megevéssel alázza meg végsőkig az áldozatait.

szóval a felsőbbrendűség a döntéshozó apa az ő elképzelése.

vagyis a ne lépj a kertembe,mert az az én kertem pszichopata.

most eszembe jutott egy másik híres filmes zenekedvelő pszicho,patrick bateman imádja phil collinst és huey lewist.

ezt a zeneelemzést figyeld 2.30tól:)

http://www.youtube.com/watch?v=7uns5SyXpFw

2014. febr. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Nem néztem meg csak 3:07-ig :-).

De ezek csak fikciók, nem igazi jellemvonásokkal ruházzák fel őket. Mondjuk kannibalizmus már a valóságban is fordult elő pszichopatánál.


Van egy videó a pszichopata sorozatgyilkosokról, amiben Hannibal Lecterről is, és a kannibalizmusról is szó esik, de elég ijesztő, úgyhogy csak erős idegzetűek nézzék meg.


Sebezhetetlen Produkció - Sorozatgyilkosok


http://www.youtube.com/watch?v=yjGS8KBbpfU

2014. febr. 23. 19:38
 18/26 anonim válasza:

Ismerek phszichopatát,cakit kezelnek. A következőt szereti:

Slayer, Dimmu Borgir, Metallica, Apocalyptica, Cure, Motörhead, Turmion Kätilöt, Rammstein.


Nem vagyok phsuichopataaa q.q

2014. júl. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Mi mást is szerethetne egy pszichopata, hisz:


"Minden embernek a lelkében dal van, és A SAJÁT LELKÉT HALLJA MINDEN DALBAN..."


Bár a Cure egy kicsit ’kilóg’ – az egyetlen, amit én a felsoroltakból el tudok viselni.

2014. júl. 5. 17:25
 20/26 A kérdező kommentje:

Azért az érdekes, hogy pszichopata létére hogy ment bele a kezelésbe, mert általában nincs 'betegségtudatuk', és nem érzik szükségét, hogy változzanak, hisz nekik úgy jó, ahogy vannak, sőt.

És tapasztalható nála valami változás? Vagy még nem olyan hosszú ideje folyik a kezelés?

(Amúgy köszönöm a választ.)

2014. júl. 5. 17:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!