Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichopata/szociopata...

Egy pszichopata/szociopata szeretheti-e a zenét, és ezen belül az érzelemtelieket is? - hiszen neki magának nincsenek érzelmei.

Figyelt kérdés

A rockot és a metált talán kedvelheti (bár ezek is hatnak az érzelmekre, nem is kicsit), de a lassú, melankolikusabb zenével - és most nem feltétlen romantikus számokra gondolok -, mi lehet a helyzet? Milyen hatása lehet rá? Vagy pl. a dzsesszhez hogyan állhat hozzá?


Nem bánnám, ha egy érintett is válaszolna.



2014. febr. 16. 20:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Most mit szeretnél? Én pszichopata vagyok és marhára szeretem a zenét. A komolyzenét, a vonósokat. Szerinted hány beteg ember fogja még elismerni, hogy hülye?
2014. febr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%
Szeretheti, mert vannak érzelmei, leginkább önmaga irányában. A zenének az érzelmekre kifejtett hatása meg talán ma sem biztosan tisztázott rejtély.
2014. febr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő szeretheti a zenét. A pszichopata is szeretheti - lévén, hogy nagyon is vannak érzelmei. Nem az érzelmeivel vannak a gondok nála, hanem pl. a gátlástalanságával és a végtelen önösségével.


Ps: ne várd, hogy bármely szociopta vagy pszichopata fel fogja vállani, hogy ő az. Nem azok a fajta emberek.

2014. febr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Én például alig hallgatok zenét, nem ismerem a stílusokat mert ennyire sosem érdekelt, de azért ha hallok valamit, annak a hangulata átjön, és anno inkább hallgattam "melankolikus" hangulatút, lassabbat, mint bármi mást. Érzelmileg nem hatott rám. Rád hat?
2014. febr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
1: Én nem állítom, hogy a pszichopaták/szociopaták hülyék, csak azt hittem, hogy mivel a zene az érzelmekre hat, ezért rájuk nem lehet akkora hatással, mint a nem p/sz emberekre. De gondolom, azért egy szomorú zene mégis csak másként hat egy ilyen emberre, és más asszociációi támadnak, mint annak, aki nem p/c. Te például - ha megkérdezhetem -, el tudsz érzékenyülni egyedül egy zenén? Jó, nem úgy értem, hogy megkönnyezed, de megrendít? Beleborzongsz? Felkavar?
2014. febr. 17. 21:42
 6/26 A kérdező kommentje:

2, 3: Jó, akkor helyesbítek: Én azt olvastam, hogy nem olyan mélyek az érzelmei, mint a nem p/sz embereknek, ebből következtettem arra, hogy nem lehet rájuk akkora, és olyan hatással a zene, mint egy olyan emberre, aki nem p/sz.

----------------------

3: Igen, tudom, hogy mik a jellemzőik, de engem most a zene érdekelt.

És akkor aki úgy írt ide, hogy pszichopatának tartja magát, az szerinted nem is az, mivel ők nem vállalják fel, hogy azok?

2014. febr. 17. 21:53
 7/26 A kérdező kommentje:

Robert D. Hare: Kímélet nélkül c. könyvének van egy kivonata a köv. oldalakon:


[link]


[link]


Itt olvastam, hogy:

"A szépség és csúnyaság – kivéve felszínes értelemben -, a jóság, a gonoszság, a szeretet, a borzalom és a humor semmilyen valós jelentőséggel nem bír számára, és nem tudja megindítani."


Ebből gondoltam azt, hogy akkor a zene sem tud igazán hatni rájuk, és mivel "képtelenek a másik személlyel való érzelmi azonosulásra", arra gondoltam, hogy akkor azt sem tudják igazán átérezni, hogy mit akart a zeneszerző kifejezni, átadni. Mondjuk pont azt úgy sem lehet, mert mindenki másképp szűri át a dolgokat, és mindekniben mást mozgat meg benne emlékektől, megélt élményektől, hangulattól, nyitottságtól függően.

2014. febr. 17. 22:00
 8/26 A kérdező kommentje:

4: Én nem vagyok p/sz, ezért persze, hogy hat rám a zene.


Te is érintett vagy, azaz p/sz? És nem is vágysz rá, hogy jobban hasson rád a zene? Vagyis nem szeretnél mélyebb érzelmeket átélni? Pontosabban, ha p/sz vagy, szeretnél nem az lenni? Bár azt olvastam, hogy ők nagyon is jól elvannak a bőrükben, és úgy érzik jól magukat, ahogy vannak, de hátha vannak kivételek.

2014. febr. 17. 22:08
 9/26 A kérdező kommentje:
Ja, és persze köszönöm az eddigi válaszokat.
2014. febr. 17. 22:16
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Érintett vagyok, persze, ezért válaszoltam. Őszintén szólva nem tudom, hogyan hat másokra a zene, azért kérdeztem vissza. Ha úgy, ahogy írtad - beleborzongsz, elérzékenyülsz, stb -, ez nem jellemző. Inkább valamiféle hangulati aláfestés a saját gondolataimhoz. Nekem jó így. (4-es)
2014. febr. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!