Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Amit megadok másoknak, ugyanaz...

Amit megadok másoknak, ugyanazt várom el, ez kicsit túlzás?

Figyelt kérdés

van egy súlyos betegségem: kinosan igazságos vagyok, és amit elvárnak tőlem, ugyanazt várom el másoktól is... illetve amit én megadok, ugyanazt várom el.

De sajnos ez sok belső feszültséggel jár. Egy új munkahelyen vagyok, az eszközök, stb félig vannak kész, dobozokon ülünk. De rögtön, éles határidőre történő munkavégzést elvárnak. Erre én meg azon idegeskedem, hogy bezzeg a metrónál a 4 mozgólépcsőből sosem működik mind a 4, már javitják mióta, őket persze senki nem cseszi meg.

Sajnos nőkkel kapcsolatban is ilyesmiket várok el, ami persze sokszor nem jó, mert ugyebár különbözőek vagyunk...

ez a dolog még féltékenységbe is sokszor sodor.

Szal a tipikus "igazam van" de mégis rossz érzés :)

hogyan lazitsak?


2014. febr. 4. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ki az a buta ember már bocsánat aki súlyos beteg és még ő szolgál ki másokat? Az lenne az evidens ha mások mindenben segítenének neked. Majd ha esetleg felépülsz viszonozhatod, de addig szó sem lehet róla! Ilyenkor az az első hogy meggyógyulj, vagy legalábbis mérséklődjenek a betegséged tünetei!
2014. febr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Talán mérleg az aszcendensed? Azok szoktak így gondolkodni. Én inkább a "ki mint veti ágyát, úgy alussza álmát" mondás híve vagyok. Szóval inkább azt kéne gondolni, hogy ha te most jól teljesítesz, az majd az évek során később válik a javadra. Én megteszek mindent és remélhetőleg meg lesz az eredménye. Ez nekem eddig bevállt , én is güriztem sokat, de először bizonyítani szerettem volna és utána kiérdemelni érte valamit. Működött.
2014. febr. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ma 09:27-es: a kérdezö "súlyos betegsége" annyiban áll, hogy "kínosan igazságos", azaz képtelen kompromisszumokra és önzetlenségre.


A kérdésre: szerintem értelmes lenne pszichológushoz fordulni.

2014. febr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van egy sulyos betegséged: kinosan önzö vagy! Csak a saját koponyád belsejéig látsz. Képtelen vagy észrevenni, hogy amit te másnak adsz, a másik nem azt kapja. (Legyen egy egyszerü pl: Adsz vlakinek egy szelet kenyeret (mert te olyan joszivü vagy!) Aki kapja, nem tudja azért kapta mert te olyan éhenkorásznak nézted? potyalesönek véled? vagy csak ugy odaba-ztad mint kutyának a csontot?)

A munkahelyi dolog: Elfogadtál egy állásajánlatot. Vannak feltételek, követelmények. Megfelel neked akkor maradsz, ha nem akkor mész. (4-es metrohoz mi közöd van? Vagy csak találtál valamit amin olyan jol lehet hepciáskodni?)

Szal tipikusan olyan vagy akinek nincs igaza, csak mindig játsza az eszét, néha vannak kétségei.

2014. febr. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!