Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik-e gyógyszer 11 éves...

Létezik-e gyógyszer 11 éves pánikbeteg gyereknek?

Figyelt kérdés
Kaphat-e ilyen korú gyerek valamilyen gyógyszert pánik roham ellen vagy pánikroham esetén? Van-e valakinek hasonló korú gyerekkel személyes tapasztalata?
2014. febr. 3. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Jobb lenne ha felkeresnétek egy pszichológust. Ő majd megmondja mit kell tenni. De csakis akkor kezdjétek el gyógyszerezni, ha komoly, mert kemény függőséget okoznak az ilyen gyógyszerek.
2014. febr. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kaphat, de én is inkább a terápiát javaslom (akár párhuzamosan), mert a gyógyszer csak tüneti kezelés, nem oldja meg a problémát!
2014. febr. 4. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Adhatsz neki gyógyszert de ne csodálkozz ha azok miatt felnőttkorára skizofrén, elmebeteggé fog válni a gyermeked!


11 évesnél még nem fejlett az agy hogy ilyen antidepresszánsokkal kezeld. Majd antipszichotikumot ajánlanak majd neki, de azoktól meg csorogni fog a nyála, kontrollálhatatlan idegrángásai lesznek és a nap 24 órájából 20-ban aludni fog

2014. febr. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Ezt csak az orvos döntheti el, de van ilyen gyógyszer.
2014. febr. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pánik rohamra nem való gyógyszer, mivel pszichés betegség.

Pánik betegségre (agyi hírmolekula rendszer hibája) lehet, de nem érdemes, mert mélylélektani terápiával (KIP, regresszió, ego-state, stb.) viszonylag gyorsan gyógyítható, gyógyszerrel csak tünet mentesíthető.

2014. febr. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én anno Spitomint szedtem szorongásos pánikzavarra, asszem háromszor felet, de annak már jópár éve ;) Jártam pszichológushoz is, és megoldódott a problémám teljesen :D
2014. febr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!