Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre súlyosbodó szorongásos...

Egyre súlyosbodó szorongásos tünetekkel szeretnék szakemberhez fordulni, de nincs rá pénzem. Kórházban van rá lehetőség ingyen? Szükséges hozzá háziorvos beutalója?

Figyelt kérdés

2014. jan. 30. 01:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én megnéztem a kerületi ideggondozót, és oda mentem el beutaló nélkül.
2014. jan. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%
Azzal tisztában kell lenni, hogy a szorongások tárgyi okát csak te tudod feltárni ill. orvosolni. A "szakember" csak segíthet az okok feltárásában és nyugtató gyógyszereket tud felírni, ami meg elhülyíti a pácienst.
2014. jan. 30. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Hogy érted, hogy nincs rá pénzed? Úgy, hogy nincs heti 2-3 alkalomra alkalmanként 5-10E Ft-od?

Mert vannak sokkal hatékonyabb, egyalkalmas módszerek is, mint pl. a családállítás. Annak is ennyi a díja, de egyszeri, és ha egy oldás nem lenne elég erre a problémára, akkor meg néhány hónap múlva megismétled.

Én nem is használok mást, csak ilyen gyors, időtakarékos módszereket.:)

2014. jan. 30. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Akkor ugyanilyen még a kineziológia, szellemgyógyászat, SVT... szellemgyógyászatból csoportos is van, negyedóra, 1000 Ft kb.

Aki keres, talál.:)

2014. jan. 30. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Akkor vannak gyógynövényterápiák, masszázsok, balneológia, Bach-terápia, aura soma terápia, homeopátia... rengeteg minden!!!
2014. jan. 30. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vannak kórházat, ahol ingyen járhatsz terápiára. (De amúgy szerintem némi átcsoportosítással megoldható a magán is, én hosszú távú befektetésnek tekintem, ami szerintem bőven megéri.)


A gyógyszeres vagy egyéb alternatív kezelésekkel az a gond, hogy csak a tüneteket enyhítik, az okokat nem tárják fel és nem oldják meg. A családállítással is az a "bajom", hogy az egy durva szembesítés, ami esetleg felkészületlenül ér, és nem segít megtanulni kezelni a problémákat! Én tudok olyanról, aki a családállítás után összeomlott, és közölte, hogy olyan problémákkal szembesült, amikkel ő nem tud megküzdeni.

A terápiában viszont lassan, apránként, egyéni terhelhetőségtől függően történnek a felismerések, és nem csak szembesülsz a problémáiddal, hanem meg is tanulod kezelni azokat. A terápia addig tart (jó esetben), amíg nem rögzülnek az elért eredmények. Nagyon sok erő kell hozzá, de szerintem bőven megéri. Ha esetleg mégis a magán terápia mellett döntesz, tudok ajánlani nagyon jó, és olcsónak számító pszichológust (már ha pesti vagy).

2014. jan. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Háziorvos el tud küldeni TB-s pszichológushoz, aki nem fizetős.
2014. jan. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 homo ludensz ***** válasza:
A kerületi gondozó ahová én járok a kórház kihelyezett részlege. Foglalkoznak pszichiátriai panaszokkal jelentkező betegekkel is és csak személyi meg lakcímkártya valamint érvényes TB. kártya kell. A háziorvosnak vagy bejelented ha jársz nála hogy ide jársz vagy nem.Ő gondolom nem pszichiáter. Azért én nagyon kíváncsi lennék hogy te mitől szorongsz ezért ha úgy véled hogy megosztod velem privátban megírhatod.
2014. jan. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Én természetgyógyászhoz mennék a kórházi kezelésektől nem hiszem, hogy jobban leszel a végére még jobban fogsz szorongani és még egy halom gyógyszert is beszedetnek veled amitől egyáltalán nem leszel jobban.
2014. jan. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok, nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát, segítségét.

Családi átállítás mit takar pontosan?

Igazából jelenleg még a családom a legbiztosabb pont az életemben, régen anyukámmal sokat balhéztunk, sokat bántott okkal, ok nélkül, de mostmár jól meg vagyunk azért a szüleimmel, ők segítenek, amit tudnak.

Viszont ilyen pszichés jellegű problémáimról nem tudnak, nem sok idejük van velem foglalkozni :(

Igazából ami miatt legfőképpen "szorongok", az egyetem..4 és fél év után kivágtak, nem sikerült egy 3.jára felvett tantárgyam, előtte sem a legjobban teljesítettem, nem ment ez a szak, rengeteget idegeskedtem örlődtem már miatta, amíg oda jártam..most eléggé kétségbe vagyok esve ez miatt, újra kellene jelentkeznem, hogy szeptembertől be bírjam fejeznie, ha már csak fél év lenne hátra belőle.

Munkahelyet találtam most egyébként, de ott is annyira feszült vagyok, bestresszel a teljesítménykényszer + minden mozdulatom lesik ugye újként, mindenki kibeszél mindenkit..(és ilyen kikészült idegállapotban még jobban zavar, mint amúgy általában viselném)

Szorongásom abban mutatkozik meg, hogy képtelen vagyok mások előtt enni, inni is szinte, zavar, ha néznek közben, néha elkezd remegni a kezem mint egy Parkinson-kóros idős embernek, wc-re ha elmegyek, és más bent van a máik fülkében, képtelen vagyok pisilni :D (elég ciki dolgok, tudom:D)

Ezenkívül hangulatingadozásaim vannak, hol sírnék, hol kicsattanóan jó a kedvem, alig bírok elaludni esténként, sokszor elpirulok ok nélkül, meg zavarba jövök, ég a szemem..vannak még dolgok, de hirtelen ennyi jutott eszembe.


Próbálkoztam amúgy többféle dologgal magam "öngyógyítani", Valeriana Relax, meg Harmonyt szedek most, citromfű tea, stb, nem igazán váltak be, sportolni is sportolok napi szinten. De rájöttem, hogy igazából ahogy ti is írtátok, gyerekkortól lehet ezt az egészet visszavezetni és mostmár ideje lenne orvoshoz menni, amíg nem súlyosbodik a helyzet.

Azért szeretnék ingyenes szakemberhez fordulni, mert albérletben lakok, nem keresek túl jól, kifizetem a lakás rám-eső fizetnivalóit és alig marad valamire..

2014. jan. 30. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!