Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia?

Szociális fóbia?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy alapjáraton mindenkivel szót értek, de egy idő után 'befarsulok', elcsendesedek, vége szakad akármilyen kommunikációnak ami nem egy jó tulajdonság főleg ha párkapcsolatról van szó. Egyszerűen túl sokat agyalok bizonyos dolgokon, és ez kihat a hétköznapi beszélgetéseimre is. Gondolkoztam azon, hogy esetleg szociális fóbia lehet-e, de bárkihez odamegyek akármikor, szóval nem tartom túl valószínűnek. Volt valakinek ilyen ismerőse? És ha igen akkor hogy jött ki ebből a szótlanságból? :/

2014. jan. 28. 10:17
 1/7 anonim válasza:

Nagy igényed van a magányra.

Én kiskoromban elszökdöstem otthonról, és elbújtam valahol, hogy egyedül lehessek. Miután lett saját szobám, ez elmúlt.

2014. jan. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez teljesen igaz! De ez ellen lehet valamit tenni?
2014. jan. 28. 11:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Önmagad ellen lehet-e tenni valamit?


Az éhség ellen lehet tenni valamit? Igen, eszel.


Lehet-e tenni valamit akkor, ha több egyedüllétre vágysz? Igen, visszahúzódsz gondolkodni. Például.

2014. jan. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jogos!
2014. jan. 28. 12:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt azért írtam, mert manapság nagy divatja (ipara) van a betegségkreálásnak.


Rossz kedved van? -> depressziós vagy, tessék vegyél gyógyszert.


Egyedüllétre vágysz? Beteg vagy, bipoláris zavar és szoc.fóbia, hidd el lenne aki elviselné a pénzedet MÁRMINT adna neked gyógyszert rá.. midnegy mire.


Én meg azt gondolom, és nem csak én, hogy nem kell betegségeket teremteni, főleg nem hangulatokból.. :)

2014. jan. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szintén ezzel a problémával küzdök még most is.Egyszerűen nem tudok mit mondani másoknak.Csak olyan dolgokat mondok max aminek konkrétan "haszna" van.Szóval nem vagyok nagy poéngyár :)


Én magamnak egy igen egyszerű megoldást állítottam fel erre a problémára:

Mindenben fejlesztem magam amiben csak tudom,pl: külsőm,elkezdtem sportolni,diétázni,ami után következik idővel a tömegnövelés.Megtanulni valami új dolgot(énekelni,hangszeren játszani,küzdősport,stb).


Webkamerát bekapcsolod(ha van) és elkezdesz egy témáról beszélni ami téged érdekel.Fejlődik a beszédkészséged,és közben szórakozol is.

Egyszerű dolgokkal is hatalmas személyiségfejlődést lehet elérni.


A sok gondolkodás hasznos,inkább gondolkodj mint ülj a TV előtt és bámuld,ahogy a sok zombi teszi.Csak figyelj oda rá hogy legyen is célja a gondolkodásnak.

2014. jan. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
NEM szociális fóbia!
2014. jan. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!