Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tul sok szamitogepezes (fuggos...

Tul sok szamitogepezes (fuggoseg) kialakithat depressziot?

Figyelt kérdés
2014. jan. 18. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen de inkább az hogy elszigetelődsz a világtól
2014. jan. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen. Itt vagyok én példaként.
2014. jan. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja, es hogyan lehetne leszokni rola? Amikor itthon vagyok, szinte egesz nap gepezek. Ha nem, tehetetlennek erzem magam, es nem tudok mit csinalni. Jo lenne, ha csak napi 2-3 orat venne el az eletembol.
2014. jan. 18. 10:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem nehéz leszokni én sokszor abba hagyom ha sokáig nincs időm gépezni akkor újra ráazokni keress valami más elfoglaltságot (ez a nehéz mi?:)
2014. jan. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A túl sok számítógépezés a kapcsolatok leépülését vonhatja maga után, innen meg már egyenes út vezet a depresszióhoz.


Egyébként inkább az a jellemző, hogy azért lesz vki számítógépfüggő, mert már depressziós.

2014. jan. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem a depresszió nem következik a függőségből, sem a függőség a depresszióból, hanem mindkettő egy közös okra vezethető vissza, mégpedig arra, hogy nincsenek a problémákkal szemben hatékony megküzdési stratégiáink.

Esetemben erről van szó, úgyhogy én - szakember segítségével - a két probléma közös okával kezdtem el foglalkozni, és egyelőre a jelek szerint hatékonynak bizonyul.

2014. jan. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is mondták. A "számítógépezés" egyfajta elmenekülés a világ elől. Próbálod elfelejteni a hétköznapi dolgokat.


Én is így voltam, az elszigetelődés és a depresszió már jóval azelőtt elkezdődött, hogy függő lettem volna; úgyhogy itt nem a "számítógépezésről" kell leszokni, hanem meg kell gyógyulni. Utána magától redukálódik a géppel töltött órák száma.

2014. jan. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én is ilyen vagyok,mint ahogy az utolsó hozzászóló írta. Számomra is egyfajta menekülés a valóság elöl a számítógép. Barátaim nincsenek,minden nap ugyanaz. Munka,utána hazamegyek eszek,elülök a gép/TV elé.
2014. jan. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!