Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 15-16 éves lányoknak milyen...

15-16 éves lányoknak milyen problémáik lehetnek, amitól annyira szoronganak és depisek lesznek, hogy akár gyógyszeres kezelésig fajul a dolog? (Pszihiátria, Pszihológia, Kineziológia is)

Figyelt kérdés
2014. jan. 15. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ez változó,rengeteg minden...pl:szülők elváltak,nevelőszülővel nem jön ki,gyermekkori bántalmazás-szülőktől,osztálytársaktól,nagyobb testvértől stb,óvodai-iskolai beilleszkedési problémák,kisebb illetve nagyobb testvérei sztárolása"-ő háttérben marad.Reménytelen szerelem,iskolai cikizések,önismereti problémák.Szeretethiány. stb.
2014. jan. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bármilyen trauma érhet egy embert, ami 15-16 éves korára is durván kihat. Testi, lelki bántalmazás, abúzus.. ez elég tág.
2014. jan. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én pl attól lettem beteg,h kiskoromtól kezdve 1 perc nyugtom nem volt.Extrém problémás családból származom.Már egész kiskoromtól szorongó voltam.12 évesen jutott először eszembe az öngyilkosság.15 évesen lettem pánikos.29 éves koromtól pedig durva alvászavarokkal is küzdök.Röviden:az Anyám elmebeteg és nem lehet kideríteni,h velem várandósan is az volt-e.Már ez is túl sok.Ehhez pedig durva,önző,brutális,szadista,önbizalom hiányos,türelmetlen,sokat kiabáló és rideg típusú apa és zsarnok típusú,túl kritikus,lecseszőbajnok,nagyon negatív hozzá állsú Mama társul akinek sose senki és semmi se jó.Az önbizalmam mindig csak rombolták és sehol nem lehettem nyugalomban.Szerintem tök érthető,h kikészültem pszichésen.Ezek nem apró-cseprő gondok!Az első bazi nagy traumám pedig 5 v 6 évesen történt.Rengeteg borzalmon mentem át.De gyógyszernek nevezett "szemetet" csak 29 éves koromtól szedek.Nagyon röviden szólva.
2014. jan. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sok minden. Nem kell azt hinni, hogy aki fiatal, annak nem lehetnek problémái. Ez sajnos nem korfüggő.

A leggyakoribbak talán a családi problémák, szerelmi csalódások, iskolai piszkálódások, de sajnos előfordul szexuális bántalmazás is. Az is lehet, hogy nem elégedett a külsejével (ez főleg tinilányoknál gyakori), vagy éppen valamelyik belső tulajdonságával nem bír megbékélni (pl. hogy túl félénk). Ez egészen az öngyűlöletig fajulhat, ami már súlyos probléma. Lehet az is, hogy túlságosan érzékeny a gyerek és az átlagosnál nehezebben küzd meg az élet nehézségeivel.

2014. jan. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet ez genetikai eredetű. A szokásosnál félénkebb, vagy elkerülő személyiségzavar. Tehát nem kell hozzá feltétlenül valami (családi) tragédia.
2014. júl. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!