Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van, ha a kajálás az...

Mi van, ha a kajálás az egyetlen dolog amit (paradox módon, de) szívvel-lélekkel csinálok?

Figyelt kérdés
Mindenféle pszichés betegségem van, gyógyszert kellene szednem, de nagyon letompítanak, eért nem akarok. Utálom az 'alakom', régen sokat mozogtam, mostanában alig, semmihez nincs jóformán kedvem, és bánatomban, meg unalmamban meg idegességemben eszek és eszek és eszek és eszek. Mintha valami űrt akarnék betölteni és azért "önteném' magamba ezt a sok kaját, de hiába, és egyszerűen nem bírom abahagyni, mintha legalábbis kényszerítene valaki.. Mit csináljak?
2013. nov. 15. 23:10
 1/1 anonim ***** válasza:

"Mindenféle pszichés betegségem van"


Ez egy állapot.


"gyógyszert kellene szednem,"


Ez meg szubjektív. Ha nem szeded be, akkor például rögtön itt vagy te, aki szerint nem kellene szedned mert letompítanak. Én még jó pár okot tudnék mondani rá, miért nem kellene szedned. Szóval ez ne legyen ilyen evidencia.. csak mert van egy ipar, ami legyártja, neked még nem kell bevenned.


"Utálom az 'alakom', régen sokat mozogtam, mostanában alig, "


Ettől még nem feltétlen lesz rossz alakod, csak nem leszel izmos.


"semmihez nincs jóformán kedvem,"

Ismerős. Ez van, én még azért elmegyek edzeni mintha lenne értelme, de nagyjából megértelek.


" és bánatomban, meg unalmamban meg idegességemben eszek "


Nézd.. én is? " kajálás az egyetlen dolog amit (paradox módon, de) szívvel-lélekkel csinálok?" -> enni tudni kell. Egy dolgot nem vettél bele: ésszel is egyél, ne csak szívvel-lélekkel. Én is eszek, zabálok. De ésszel, én tápláló kajákat eszem, amiktől nem leszek beteg, nem hízok el.


"Mintha valami űrt akarnék betölteni " Pontosan..


"Mit csináljak?"


Én taichizom.. valamivel jobb. Milyen lennék enélkül... Néha meg bunyózok, hogy ne csak úgy díszből thaichizzak, ha már a legerősebb harcművészetnek tekintik legyen már benne móka is.


De hogy te mit tehetsz.. beszélj erről. És vigyél valami irányt az életedbe, most szét vagy szóródva, vannak gyakorlatok rá hogy összeszedd magad. De nem úgy, hogy otthon ülsz és eszel. Hanem emellett, amikor elmész otthonról tenni magadért. Írj privit.

2013. nov. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!