Borderline személyiségzavarral lehet normális életet
élni? Van rá esély, hogy a kezelés maradéktalanul
meggyógyít?
Barátnőmnek is ilyen van.
Együtt élünk, és nagyon jól kijövünk egymással.
Néha elkezd sírni, meg ilyesmi, de ettől még jó a kapcsolatunk. 23/F
2014. jan. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
Ki egészséges itt maradéktalanul, Ember? Senki. Na, látod.Ha jónak érzed, szedd a gyógyszert, ha pedig nem használ, ne szedd.Az életfelfogásodon viszont tudsz változtatni.
2014. jan. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
A borderline nem betegség. Csak egy olyan személyiségszerkezet, amely hajlamosít bizonyos pszichés betegségek kialakulására. Ezért a gyógyszer csak ezeket a társuló bajokat tudja valamennyire leküzdeni. Ha meg akarsz változni, a pszichoterápia az, ami segíthet.
2014. jan. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
már egy másik ilyen "borderline" leánynak is mondtam hogy a szülei ott rontották el a nevelést és azért lett ilyen személyiségű mert nem fogták szigorúan. Néha ha nem viselkedik normálisan, életkorához megfelelően a gyerek akkor pár pofon és normális lesz
2014. jan. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
A borderline kialakulásában pont, hogy a gyerekkori verbális, fizikális és/vagy szexuális bántalmazás nagy szerepet játszik. Szóval ezzel mellélőttél.
2014. jan. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
6/15 A kérdező kommentje:
Valamint azt is benézted, hogy "borderline lányka". Nemhez nem kötődik, többek között József Attila is minden jel szerint borderline személyiségzavarban szenvedett.
A borderline éppen oka a rideg, szerethiányos környezet. A fizikai bántalmazás pedig igencsak súlyos következményekkel jár felnőttkorban, tudnék róla mesélni...
Kérdező: a terápia - minél korábban kezdve - jótékony hatással tud lenni minden személyiségzavarra. Én is személyiségzavaros vagyok (nem border, de egy másik, dramatikus csoportba tartozó), de egy JÓ szakember csodákat tett velem!
Amúgy a szakirodalom több olyan esetet ismer, amikor a családalapítás után spontán enyhülnek a tünetek (valószínűleg a gyermekkel való kapcsolat miatt, hogy a borderline személy életében először képes mély kötődést megélni). De ez lutri! Könnyen lehet, hogy pont képtelen lesz rá, és ez még ront is a helyzeten. Én mindenképpen terápiát javasolnék, az antidepresszáns csak tüneti kezelés!
2014. jan. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
Kedves kérdező! Egyetértek az előttem szólóval, a terápia mindenképpen jót tesz, ha megfelelő szakemberhez jársz! A személyiség zavaroknál általában nem úgy van, hogy hoppá, kigyógyulok belőle és egy teljesen más ember leszek. A terápia a pozitív tulajdonságaidra erősít, megtanulod önerőből kezelni, leküzdeni a negatívumokat. A gyógyszerek csak ideiglenes megoldást nyújtanak, illetve súlyos esetben kellenek is a tüneti kezeléshez, de hosszútávon az önálló funkcionálás a cél. Fontos, hogy megismerd magad, felismerd az érzéseidet, a cselekedeteid okát, hogy tudatosan, felelősen tudj élni. Ez egyébként bármelyik emberre elmondható.
2014. jan. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
utolsó!
nagyon gagyi és összefüggéstelen az egész blogod! Mai nap hisztizel h. nem akarsz élni a blogon, most meg itt vigyorogva reklámozod INGYEN!!! minden kérdésnél!
Nem vagy semmi, szerintem ultragáz az egész személyiséged borderline-nal és anélkül is!
már bocsánat de én így gondolom
2014. jan. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
# 10: te aztán roppant tájékozott vagy a borderline-ban. Az egyik fő tünete az érzelmi hullámzás.
2014. jan. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: