Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ez? Mi miatt alakulha...

Normális ez? Mi miatt alakulhatott ki?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, nyolcadikos.

1 hónapja még kórházban voltam, gyerekpszichiátrián, gyógyszerezés miatt. 2 hétig bent tartottak, doktor kezelt addig , elhívott vizsgálatokra stb. Zárójelentésben kiderül,t hogy paranoiás és súlyos depresszióm van, a szüleim és egyéb magánügyeim miatt. a szüleim most vállnak, anyám aput csalja titokban 3 férfival a szemem láttára már a 3. éve.

lényeg, hogy amióta kikerültem a kórházból, nem sokat javultam, pszichológushoz sem szeretnék menni, mert félek ,hogy apunak nem jót tenne anyagilag. Azt vettem észre magamon, hogy rángásaim vannak a kezemben , van, hogy nem bírom irányítani, magától mozog ( nem pofánverem magam, hanem mondjuk ráng-rezeg,mintha görcsölne ) a múltamban sokszor kiesnek darabok, legtöbbször az utóbbi 1-2 hétben, az azelőtti dolgokra eggyátalán nem emlékszem. nem vagyok képes elmondani, hogy például pénteken mit csináltam, azon belül hogy iskolában voltam és hazajöttem,mert nem emlékszem rá. Látászavarom is lett, régen nagyon jó szemem volt, mára nagyon kell koncentrálnom arra, hogy az utolsó padból lássam a táblát, de csak időszakonként, nem mindig. úgyanúgy még itt a beszédhiba. állandóan dadogok, nem vagyok képes értelmezni egy mondatot, sőt még normálisan összerakni sem. mindentől megilyedek. múltkor egy madár szállt felém az utcán, nemtudom miért, de reflexből elkezdtem sikítozni, csapkodni és elfutni. nemtudom ezeket visszatartani.

ez micsoda? lehet ebből komolyabb baj?


2013. nov. 24. 12:17
 1/2 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM ANNAK, AKI ELOLVASSA ÉS SEGÍT!

adom a zöldet (:

2013. nov. 24. 12:18
 2/2 anonim válasza:
Úgy látszik, nagyon megviselt a szüleid állandó veszekedése(?).Tudom, nagyon nehéz, mert veled élnek, de muszáj gondolnod arra, hogy ezt ők elintézik.Szerintem a gyógyszeres kúra nem elég, ez elég durván lelki dolog. Ilyenkor a legjobb, ha találsz magadnak egy biztos pontot.(barát, barátnő, nagymama, rokon,akár tanár is).Egy MINDENKÉPP megbízható embert, aki átsegít a nehézségeken.Szerintem(nem vagyok benne biztos, én is 14 éves lány vagyok) nem fogtad fel eléggé ezt a dolgot és nagyon hirtelen ért.Nem írok rosszakat, de anyukád meg egy utolsó, felelőtlen nő, aki képes a gyerekét már évek óta ilyen dolgoknak kitenni.De Te ne hibáztasd őt, mostmár úgyse tud mitcsinálni, de mindenképp mondd el valakinek a dolgaidat, levelezz, beszélgess, és tartsd magad távol a szüleid ügyeitől.Egy megbízható barát/ismerős/rokon ugyanolyan mint egy pszichológus.Ha továbbra is elfojtod a gondjaidat,nagyobb bajba kerülsz.Próbálj olyan dolgokat csinálni amitől örülsz és vidám leszel!Menj el egy vígjátékot nézni a moziba, vidámparkba,színházba,simogass kutyát,stb.-bármi,amitől ÖRÜLSZ. Kívánok neked felépülést, és további BOLDOG életet!
2013. nov. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!