Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitöl alakulhatott ez ki?

Mitöl alakulhatott ez ki?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok , és kb egy éve teljesen megváltoztam , szörnyű depresszioba estem .

13 éves voltam mikor apám lelépett és itt hagyott össze zárva szinte pénz nélkűl az alkoholista anyámmal és nagy anyámmal.

Nagy anyám nem szeret , mondván h az apámra fogok énis űtni . =/

Anyám mindennap taccs K.O és sajnos ez ellen én tenni nem tudok.


1 éve össze estem , megtörtem ... akkor kezdödött mikor a barátom elhagyott ... és azota egyre roszabb .

Alvás , evés , figyelem zavaraim vannak :S


Hogy lábaljak ki ebböl ??


elnézést a helyes irásomért , csak angol billem van , és fáradt vagyok :(


2010. nov. 8. 23:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Az iskolaorvoshoz menj be es mondd el neki, hogy pszichologusra van szukseged. Ad majd beutalot egy orvoshoz, akinek nem kell fizetni, foglalkozni fog veled es tanacsokat ad. Mielobb fordulj szakemberhez, mert az elfojtott depresszio egesz eletedre kihathat. Nem adod ki magadbol a fajdalmadat, kezeletlen marad a problemad, majd akar 10-20 ev mulva hirtelen fog radtorni a mely depresszio amivel az akkori csaladod, fokent a gyerekeid eletet fogod megkeseriteni. Ezenfelul fizikai problemakat is okozhatsz magadnak, allando fejfajas es szervi elvaltozas is kialakulhat.

11 evesen az apam elhagyott minket. 1 ev mulva visszajott. 25 eves vagyok, nemreg szuletett meg a kislanyom, de a mai napig depressziora hajlamos vagyok.

2010. nov. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem anyád alkoholizmusa a legnagyobb probléma,mert ha ivás helyett inkább veled foglalkozna,akkor sokkal kisebb lelki sérelemmel is megúszhattad volna a válásukat.De sajnos az ivászatról te nem fogod tudni leszoktatni.Nagyanyád hozzáállása is rendkívül lélek romboló számodra.Én azt javaslom,próbálj tárgyilagosan ,céltudatosan hozzáállni a helyzetedhez.Legyél minél kevesebbet a családoddal.A tőlük távol töltött időt próbáld értelmesen eltölteni,például járj sportolni,könyvtárba,vagy jó barátokhoz,tehát amit szeretsz és hasznodra válik. Építő jellegű elfoglaltságot keress,a csavargástól,rossz társaságtól óvakodj!

Keress új társat magadnak,egy új szerelem biztosan jó kedvre derítene.Nem soká felnőtt leszel,aztán majd külön családod lehet és minden rendbe jön!

2010. nov. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hozzátenném,hogy a tüneteid alapján idegkimerültséged is lehet,amit valóban jó lenne,ha orvos is kezelne,mert nem mindig jön rendbe magától.Ha pszichiáterhez mész,az gyógyszerrel fog kezelni,ha a pszichológust választod,az beszélgetéssel kezelne,de lehet a kettő együtt is.Ezt te eldöntheted.
2010. nov. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!