Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől alakulhatott ki bennem...

Mitől alakulhatott ki bennem szorongás tanulás előtt?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, végzős. 1-2 éve szorongást érzek tanulás előtt, ezért nem vagyok képes leülni tanulni, nehezen megyek át a tárgyaimból. Pár nap múlva zh- m lesz, 8 órája próbálom rávenni magam a tanulásra, de ha eszembe jut, szorongás, félelem lesz urrá rajtam. Félek, hogy emiatt keresztet vethetek a jövőmre...


22/L


2013. okt. 28. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Hajajj, de ismerős ez nekem is...

Nincs tippem, hogy mitől alakulhatott ki. Talán nem azt tanulod, amit szeretnél? Vagy túl sok a követelmény?

Sajnos ezen segíteni csak úgy lehet, ha mégis minden erőddel ráveszed magad a tanulásra. Esetleg előtte 5 percet relaxálsz, és lélekben felkészíted magad. Nagyon nehéz ez, én tudom...

2013. okt. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, ki fogom próbálni! Azt tanulom, amit kell ahhoz, hogy azzal foglalkozhassak, amivel szeretnék. Érthetőbben, amit tanulok, az egy belépő a munkahelyre :) De mesterre szeretnék menni ezután, és még tanulni sok mindent, de rettegek, hogy nem fog menni ezek után. Benned miért alakulhatott ki?
2013. okt. 28. 22:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Passz... mert nincs kedvem tanulni. Meg mert vannak egyéb lelki problémáim is.
2013. okt. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha teszel a bukás ellen, akkor szorongasz, hogy bukni fogsz, ha nem teszel ellene, akkor pedig nem?



Engem meg szokott nyugtatni, ha tanulok. Mondjuk én át szoktam esni a ló túloldalára.

De ettől még megnyugtató, hogy a többiek utolsó este kezdenek tanulni, így a régi zh is akkor szivárog ki, és én mire letöltöm és megnézem, már 70%-át legalább tudom. Este 8-kor pedig becsukom a jegyzeteket, facebook-on nem figyelem a közöst, és teljesen mással kezdek foglalkozni.

Ha időben kezdem, akkor tudom, hogy meg fogom tudni tanulni és kihozom magamból, amire képes vagyok.


Nekem ezek a gondolatok segítenek.

2013. okt. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan vagyok. Bár konkrétan a szorongást nem fogalmaztam még meg, de valóban szorongást is érzek. Elég nyomottul és kedvetlenül érzem magam feladat vagy tanulás előtt.


A problémám az, hogy látom mások kevesebb időráfordítással is elérik ugyanazt amit én vagy sokkal jobb eredményt érnek el.

A másik ami zavar, hogy nálam semmi sem biztos. Hiába szánok 3 napot egy 1 napos feladatra, akkor is belefuthatok annyi problémába és hibába, hogy nem végzek vele.

Illetve folyton olyan érzésem van, hogy hiába tanulok, úgyis tudnak olyat kérdezni, amit nem fogok tudni és mintha semmit sem tanultam volna, megbukom vagy 2-essel átcsúszok. Így hiábavaló volt a sok tanulás.


Engem ezek a tapasztalatok mintha már megbénítanának. Részben. Másrészben meg más problémáim is volnának, de azokkal nem terhelném ezt a Kérdező kérdését.


:)

2013. nov. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én nem végeztem el a sulit időben, erre is gondoltam már... Végülis előtte könnyebben leültem a jegyzet fölé. Azóta már érdekel amit tanulok, de hatalmas lelkiismeret-furdalás gyötör amiért már nem itt kellene tartanom, lehet, hogy ettől van...
2013. nov. 5. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!