Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mitől van és mit tehetek?

Ez mitől van és mit tehetek?

Figyelt kérdés

Amikor olyan helyre kell bemennem, ahol sok ember van elkezd hevesen verni a szívem, nyugtalan leszek, nem tudok ellazulni pl. iskola., Félek attól, hogy felszólít a tanár és a többiek előtt kelljen beszélni, olyankor nagyon rossz, ki is nevetnek mert szerintem látják rajtam. Óra után sem merek oda menni egy tanárhoz kérdezni valamit, vagy beadni a feladatot, vagy leadni valami fontos papírt. Egyszerűen nem akarom ezeket.

Iskolapadban is csak bambulok. Ez lehet attól, hogy nem igen ismerek senkit, vagy genetikailag ilyen visszahúzódó vagyok?

Mostanában nevetni se tudok társaságban,csak hülyén vigyorgok, egyszerűen leblokkolok és furának érzem magam. Ez lenne a szorongás?

Kevés barátom van, általában egész nap a gép előtt ülök és bambulok. Néha csak úgy céltlanul elmegyek sétálni, vagy leülök valahova és bámulok, esetleg magamba beszélek... sokszor iskolába se megyek be.

Amikor boltban köszönök az eladónak, akkor is egy kicsit zavarban vagyok, de nem vészes.

Még attól félek, hogy az utcán, vagy a boltban ismerős emberekkel, tanárokkal, velem egykorúakkal találkozok, ha megesik akkor be stresszelek rögtön irányt váltok. idegenekkel semmi baj. ez már kicsi korom óta ilyen.

Szerintem depis vagyok, mert nincs kedvem semmihez és senkihez, volt hogy ütögettem magam, hogy hogyan lehetek ilyen senki, szerencsétlen...

Amiatt is kialakulhattak ezek, mert régebben nagyon sokat piszkáltak nap mint nap?

18 éves vagyok.



2013. nov. 20. 15:04
 1/10 A kérdező kommentje:
Senkinek se mondom el a gondjaimat, inkább egész nap gondolkozok rajtuk.
2013. nov. 20. 15:06
 2/10 anonim ***** válasza:
Pszichológus talán tudna segíteni, háziorvostól kérj beutalót, Pánikbetegség is lehet.
2013. nov. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem tapasztaltam még konkrét pánikrohamot, vagy a pánikroham egyenlő a szorongással, amikor nem érzem magamat jól a bőrömben? Inkább félelmet érzek és azért szorongok.
2013. nov. 20. 15:40
 4/10 A kérdező kommentje:

Vagy a mellkasi, gyomor szorítás érzet, Az erős szívdobogás és elvörösödés érzet, ezek a pánikroham tünetei?

Leginkább akkor ha a figyelem rám szegeződik.

2013. nov. 20. 15:44
 5/10 automatakoktel ***** válasza:
Hát ezt úgy hívják, hogy szociális fóbia. Korunk egyik népbetegsége. :)
2013. nov. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor már kisgyermek korom óta ez van velem?
2013. nov. 20. 16:51
 7/10 automatakoktel ***** válasza:
Simán lehet. És vannak amik ezt ki tudják jobban is hozni pl fü vagy stressz helyzet.
2013. nov. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hááát régebben füveztem, mostanában nem.

Jó lenne ha elmennék pszichológushoz vagy pszichiáterhez?

Szerintem depressziós is vagyok. Így elég nehéz lesz élnem a mindennapokat és nem akarok ártani magamnak.

2013. nov. 20. 20:37
 9/10 A kérdező kommentje:
Sok stresszhelyzet ért ugye a szekálásoktól
2013. nov. 20. 20:38
 10/10 automatakoktel ***** válasza:

Igen, érdemes lehet a lelki oldallal foglalkozni. Van rá esély, hogy neked ebben egy pszichológus tud segíteni. Mindenesetre egy tapasztalás az is, mármint pszichológushoz menni. :) Én a pszichiátereket ilyen gyógyszerfelírogató nemtudomminek tartom csak. Személy szerint én nem tudom öket javasolni.


Én perpill a biokémiai oldalával foglalkozom a dolognak. Szerintem van valami oka annak hogy kevés szerotonin termelödik...

2013. nov. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!