Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Furcsa gondolataim vannak,...

Furcsa gondolataim vannak, néha meginog a szellemi egészségembe vetett hitem. Szerintetek ez normális? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Nos, próbálom rövidre fogni.

Nem is traktálok senkit a múltammal, ezért foglalkozzunk a jelennel, a fennálló problémával.

Igazából teljesen normális, átlagos életet élek, jó beosztásban vagyok egy cégnél, van házam, autóm, mindezt huszonéves koromra sikerült elérnem.

Viszont már régóta vannak furcsa gondolataim, amikkel eljátszok a fejembe, hogy mi lenne ha...

Pl szeretnék valami kevésbé feltűnő kocsit, és elutaznék az ország másik szegletébe, és ilyeneket csinálnék, hogy pl átkiabálnék a másik kocsiba egy csajnak "mi van ri***c nem tudsz vezetni??

Meg ha pasival van egy jó lány direkt beszólnék neki, hú de jó bőr vagy, meg******lak, és kíváncsi lennék a pasija reakciójára, meg a csajéra, még az sem vetne vissza igazából, ha megverne. Ez az ami miatt elkezdtem gondolkodni azon, hogy ez normális-e.

Sajnos ilyen kilengéseim nem lehetnek ebben a városban, muszáj vagyok eljátszani a jófiút, pedig tudom, hogy én más ember vagyok, de a fizetésem nem akarom elveszteni meg a jóhirnevem.

Sajnos voltak durvább gondolataim is, de szerintem ebből is meg tudjátok mondani mi a pontos helyzet.



2013. nov. 11. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Átlagos ütődött vagy, ne aggódj!
2013. nov. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És amikor ezt végiggondolod, akkor mi az az érzés amiért szeretnél átkiabálni és balhéba keverni magad? Nekem nem tűnik vészesnek a dolog, tele vagy rengeteg elnyomott dühvel, amit nem tudsz kezelni. Talán gyökér szüleid voltak, egy darab senkinek tartottak, hiába van lakásod, autód és jó állásod, az ő szemükben továbbra is egy darab semminek érzed magad. Szeretnél megfelelni nekik, de ez sosem sikerülhet. Ebből az egészből pedig az jön le, hogy baromian megmondanád a szüleidnek, hogy igenis sokra vitted, de helyette nőknek szólnál be és a pasijukkal veretnéd össze magad, mert soha nem fogják elismerni a sikereid. De ez persze csak egy hirtelen teória.
2013. nov. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Örömöt érzek ilyenkor, hogy megijesztettem az embereket, meg kellemetlen helyzetbe hoztam őket.

Igazából ez csak 2 példa, de nem csak nők, férfiak, bemennék egy bevásárlóközpontba, és beszólnék minden embernek aki nem szimpatikus, meg néha elég keményeket is, vagy követném, és figyelném mit szól a helyzethez, stb.

Tudom, furán hangzik, én ezt nem tudom megérteni, pedig nem unatkozom, de még is ah szabadjára engedem a gondolataimat, érdekes dolgok születnek.

2013. nov. 11. 20:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát ha össze akarod magad veretni, akkor áll amit fentebb írtam. Ha nem az összeveretés a célod, hanem csak a kíváncsiság, hogy mit néznének az emberek, akkor passz. Tanult ember vagy, tehát sejtheted a reakciókat, azon gondolkodj, hogy miért lenne ez neked jó. Lehet, hogy túl nehéz tartani a jófiú szerepet.
2013. nov. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#2

Érdekes amit írtál, családommal nem vagyok valami jó kapcsolatban, nem is igazán foglalkozok velük, tulajdonképpen senkivel sem rokoni körömből.

Amúgy én nem akarok megfelelni senkinek csak magamnak. Talán kiskoromban volt ez inkább, hogy jól tanuljak, hogy a szüleim ne legyenek idegesek, de amúgy nem.

Főleg most, nem nagyon érdekel ki mit gondol rólam a családomban, sokkal fontosabb az, hogy aki számít nekem, azzal tartsam rendesen a kapcsolatot, meg inkább annak akarjak megfelelni, pl a cégen belül.

2013. nov. 11. 20:52
 6/6 A kérdező kommentje:

lehetséges. :)

majd keresek magamnak valami sportot, ami adrenalint ad, és felpörget, hogy levezessem a felgyülemlett gondolataimat, meg a feszkót :)

ha nem segít, akkor kipróbálom ezeket, amiket leírtam, de csak a legvégső esetben, és nem akarok ártani senkinek, ezt fontos megjegyeznem, csak szóban szúrnék oda egy két szót az emberkéknek, a fizikai kontakt nálam nem játszik.

De ha intelligens emberrel hoz össze a sors, akkor ő valószínűleg tudja magát kontrollálni, és megpróbál visszavágni szóban ő is.

2013. nov. 11. 21:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!