Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik beteg vagyok. Voltam...

Pánik beteg vagyok. Voltam pszichiáternél. (tb s) Pár percig "beszélgettünk". Fel irta a xanaxot. Nincs pénzem pszichologusra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Csak pénzért fogadnak a pszichologusok,a házi orvos küldött a pszichiáterhez,de neki nincsen idelye engem "babusgatni". :(

2013. szept. 30. 13:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Itt is van helex. A xanax, frontin, helex ugyanolyan hatóanyagú gyógyszer, csak más-más cég gyártja. Ennyi.
2013. szept. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

6-7 ezer körül már megáll egy rendes pszihológus, nézz szét a környékeden. Ajánlhatok is jót, de szerintem az a kényelmes, ha csak "átbattyogsz" pl. kedd esténként, érdemes a közelben nézni. Sztárok itt szerintem nincsenek, fölösleges vagyonokat költeni. Vannak csoportos foglalkozások, azok olcsóbbak, az sem rossz. Esetleg Tündérhegyet nézd meg, itt talán ingyenes csoportok is indulnak, bár szerintem a pánik nem annyira erős betegség, hogy ott foglalkozzanak vele. Ha más megoldás nincsen, olvass róla könyveket, önsegítő oldalakat (bura.hu nem volt rossz), segíthet az is. Angolul kb. 1000x több könyv van, a magyarok ezek fordításai, érdemes megpróbálni az angol verziókat.


Hülyeség a bölcsész kontra orvos vita (aki ezt írta, fogalma sincsen az emberi agyról, kezelésekről, stb.), sajnos ez ma két külön szakma és mindkettő kell. Az egyik bogozósabb, a másik gyógyszerezősebb, alapértelmezés szerinte a soft módszerrel érdemes kezdeni (gyógyszer nélkül vagy minimális gyógyszerrel), de néha elkerülhetetlen a pszihológus.


Első körben kezdj ez el írni, naplót vezetni, írd ki magadból, ami bánt, később ez hasznos lehet.

(35F / szorongásos problémáim voltak, néha még vannak is)

2013. okt. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!