Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden nap reggeltöl estig...

Minden nap reggeltöl estig takaritok, mégis koszossàgot érzek. Miért?

Figyelt kérdés

nincs gyerekem,csak egy baràtom.reggel nekiàllok porszivozni,a csempéket a falon naponta fertötlenitem,minden nap a szekrényeket is portalanitom,ablakpucolàs minden 2. nap,a wc is 2 alkalommal 1 nap van kitakaritva.minden helyiségben automatikus légfrissitö,heti két alkalommal àgynemücsere

a padlot szintén mindennap felmosom mégis mindent koszosnak érzek.

a szomszédom szerint a lakàsom tiszta,mégis rosszul vagyok ha körülnézek .beteg vagyok?mit csinàljak,hogy ne stresszeljek ennyit a takaritàssal?


2008. júl. 3. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

ez nem betegség de tuti lelki oka van. vagy túl unatkozol, vagy valami hiányod van az életben.


pl a barátnöm ugyan ez volt otthon volt a pici gyerekkel a férjével nem volt túl jó kapcsolat barátai sem nagyon voltak. ezért mindig takarított és neten vásárolgatott. tiszta beteg lett. de mostmár reálisabban látja a dolgot. jobban kimozdul, rá jött hogy a baját nem oldja meg a takarítás.

2008. júl. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez bizony BETEGSÉG.

Az ilyet kényszernek hívják.

Ha magad csutakolnád, akkor kényszeres tisztaság lenne - ez meg mondjuk kényszeres takarítás.

Orvos tudja gyógyítani. Nem vicc és nem játék - ilyen szinten, ahogy már te csinálod, komoly betegség.

Elveszi az idődet, energiádat - és tönkreteszi a lelkedet, majd idővel mindent körülötted. Nem lesz soha egy normális kapcsolatod, mert a barátod se fogja ezt örökké elviselni.

Szerintem menj orvoshoz.

2008. júl. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
91%

ez szerintem is betegség, bár hangsúlyoznám, nem vagyok orvos. Én erre gondolnék az általad leírtak alapján:


Mizofóbia – félelem a piszoktól


Keresdd fel pl ezt a weboldalt:


www.pszichoszerviz.hu

2008. júl. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

valahogy az elsö vàlasz iroja olyan mintha ismerne engem.igen sajnos nincs mostmàr felhötlen kapcsolatom a baràtommal,és sajnos igen sokat rendelgetekinternetröl(ruhanemü,parfüm,stb)pedig nem vagyok ràszorulva,nem tudom mégsem abbhagyni.

köszönöm a kommenteket(föleg az elsönek)

és lehet ellàtogatok edy orvoshoz

2008. júl. 3. 11:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem is volt ilyen problémám.Semmi mással nem tudttam lekötni magam.Állandóan ilyen érzetem volt.Igaz nekem a gyermekszülés után alakult, ki.De való igaz, ha nincs senkivel, és semmivel foglalkoznod, se, munka, se barát se.stb...akkor ez vállik az életcéllá, hogy szép rend , és tisztaság legyen, és ebben leled már csak örömöd.Ennek az oka legbelülről fakad, nem éred jól magad, nem vagy elégedett magaddal,és folyton a maxra törekszel.Ez ki hat az életedre is.Lehet, hogy már rég lenne párod, ha abban is nem a maximumot keresnéd, és a tökéletességet.Ne haragudj, ha ilyet irok, de én is átéltem ezt.Nekem egyébként egy munkahely hozott változást,amikor is annyira fáradt voltam, hogy örültem, hogy látom a családot, és velük tudttam lenni.Szép lassan lecsökkenttek az igények, A tisztaág megvan, de én sem körömkefézgetem, mindennap fel A PADLÓT.vAGY BARÁT, VAGY MELÓ , VAGY VALAMI HOBBI KELL, HOGY NE LEGYEN IDŐD ERRE,....
2008. júl. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hozzátéve az előttem szólókéhoz, az ilyen állapot bár lelki eredetű, szerepet játszhat benne agyi kémiai elváltozás is. Omega-3 zsírsavkapszulát javasolok nagy mennyiségben néhány hónapig, ez még skizofréniát is gyógyít.


Pszichológiai téren a személyiségsebészetnek nevezett módszer is segíthet.

2008. júl. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az is lehet, ha pl. nem túl világos a lakásod, hogy a sötét miatt hiszed azt, hogy nincs tisztaság. Ilyenkor legyen minél több természetes fény a lakásban, húzd el a függönyt, nyisd ki az ablakot, hadd jöjjön friss levegő a házba, nem jó állandóan a ferfőtlenítőszer szagát érezni, vagy menj el sétálni, kirándulni, tölts minél több időt a szabad levegőn.
2010. máj. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!