Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felfogják írni a ritalint?

Felfogják írni a ritalint?

Figyelt kérdés
Szóval tavaly nyár elején megállapítottk, hogy figyelemzavaros vagyok, nagyon sz arul ment a suli... és ritalint akartak felírni. de mivel alig kaptunk időpontot az orvoshoz (2-3 havonta, mert nagyon televolt) átmentem egy másikhoz, aki nem írt fel gyógyszert, meg akkor épp szeptember volt és úgy látszott javulok a suliban, de egyre rosszabb lett évközben. aztán azt mondta nem menjek többet... és most nem járok senkihez. viszont egyre rosszabb és egyre zavarosabb, ami a fejemben van, tanulni egyáltalán nem tudok és most kezdem ugye pár nap mulva szeptemberben a sulit. és ez már beleszámít az érettségibe, meg a felvételi pontokba a harmadikas tananyag. egyébként nulladikas voltam, most kezdtem a tizenkettediket. viszont azt hallottam ritalint csak gyerekeknek írnak fel és én egy hónap mulva töltöm be a 18-at, szeptember végén... felfogják írni? mert muszáj lenne valamit, nem akarom, hogy emiatt ne legyen munkám meg stb
2013. aug. 26. 15:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

NAGYON remélem, hogy nem fogják felírni. A ritalin nem javít semmit, legfeljebb kábává tesz. Az egy nyugtató. Eszedbe ne jusson beszedni.


Ha nem megy a tanulás, kérj segítséget tanártól, magántanártól, tesótól, rokontól, szülőtől, osztálytárstól.


Olvasd el a hivatalos betegtájékoztatóját, ha nekem nem hiszel. Még az öngyilkosság gondolata is köztük van. :(


[link]

2013. aug. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

A Ritalin lehetséges mellékhatásai:


Gyakori

- szabálytalan szívverés (szívdobogásérzés), gyors szívverés

- hangulatváltozás, hangulatingadozás vagy személyiségváltozás

- torokgyulladás és láz vagy hidegrázás (a fehérvérsejtszám csökkenés jele).

Nem gyakori

- késztetést érez, vagy foglakozik az öngyilkosság gondolatával,

- nem létező dolgok érzése vagy hallása (hallucinációk), ezek az elmezavar, a pszichózis jelei,

- akarattól független beszéd vagy testmozgások (ún. Tourette-szindróma),

- súlyos allergiás tünetek, mint például bőrkiütés, bőrviszketés vagy csalánkiütés, az arc, az ajkak, a nyelv vagy más testrészek feldagadása, légszomj, sípoló légzés vagy nehézlégzés.

2013. aug. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
a ritalin stimuláns...
2013. aug. 26. 16:04
 4/12 anonim ***** válasza:
2013. aug. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Stimuláns? Hja. Biztosan azért nem engedélyezett a vezetés mellette...


Szimpla drog, kire milyen hatást fejt ki. Ez nem látható előre.


Ha nem tudsz figyelni, akkor egy szertől, ami az agyadra hat, nem fogsz jobban. Azért megy szarul a suli, mert nem érted az anyagot vagy nem elég érdekesek az órák. Nem azért, mert bármi baj van veled.


Inkább menjetek vissza odáig, ahol kezdtél belezavarodni, aztán vegyétek át újra az anyagokat. Meg aztán az is lényeges, hogy mennyit alszol, mit eszel. Ha keveset alszol, nem eszel rendesen, energiaitalon vagy pl. csokikon élsz, akkor az is nehezíti a dolgot. Legyél reggelre kipihent, reggelizz valami tápanyag dúsat, aztán hirtelen már lehet, kevésbé leszel "figyelemzavaros".

2013. aug. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
oké akkor vissza megyek egészen az első osztályig. már akkor is problémás voltam, csak nem tudták mi bajom. és csak most állapították meg kb kicsivel több, mint 1 éve.
2013. aug. 26. 20:47
 7/12 A kérdező kommentje:
egyébként teljesen normálisan eszem, nem szeretem a túl édes dolgokat nem is tudok megenni belőle sokat. főként zöldségeket eszem, meg leveseket. szóval nem az életvitelemmel van a probléma
2013. aug. 26. 20:49
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Tudsz figyelni egy jó filmre? Végig tudsz ülni egy mozit? Tudsz órákon keresztül a barátoddal, barátnőddel fecsegni? Tudsz órákon át shoppingolni, facebookolni, weboldalakat nézni, regényt olvasni?


Ha ezekre igen a válaszod, akkor nem a figyelemzavaroddal van a baj, hanem a tantárgyakkal és a megértéseddel.


Tanítottam éveken keresztül és eléggé átlátom. De a Te döntésed, hiszen a Te életed.

2013. aug. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tudsz figyelni egy jó filmre? nem, egy másfél órás filmet is megerőltető végig néznem, figyelnem kell, hogy tudjam követni a történetet

Végig tudsz ülni egy mozit? utálok moziba járni, de ott is filmet vetítenek, tehát az előző válaszban benne van a válasz.

Tudsz órákon keresztül a barátoddal, barátnőddel fecsegni? nem vagyok szociálisan interaktív.

Tudsz órákon át shoppingolni, facebookolni, weboldalakat nézni, regényt olvasni? ebből csak a weboldal olvasgatás megy. egy hosszabb szöveget sem vagyok képes végig figyelni, nem hogy egy regényt o.o

2013. aug. 26. 22:54
 10/12 A kérdező kommentje:
amúgy meg nemtudom mit kell kételkedni abban, hogy figyelem zavarom van? -_- majd te biztos jobban tudod az internetről, mint az orvosok, akik több tesztet is csináltak velem, meg beszélgettek velem... kösz gyakorikérdések
2013. aug. 26. 23:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!