Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismertek skrizoféniás betegeke...

Ismertek skrizoféniás betegeket? Hogyan viselkednek?

Figyelt kérdés

2013. aug. 2. 00:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha szedik a gyógyszert, teljesen normálisan.
2013. aug. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Skizofrén beteg barátságosan elbeszélget a barátjával, megiszik egy kávét. Utána már nem mer enni, mert érzi, hogy mérgezett az étel. A barát szakorvost hív, aki új gyógyszereket ír fel neki a régiek helyett. Ezután nem sokkal a beteg elmegy, és nem tudjuk, hogyan folytatódik a történet.
2013. aug. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Akinek nincs olyan ismerőse nem kéne ekkora baromságokat írni -.- .........

Nekem az unokabátyám skrizofén. Gyógyszert szed, mert amikor nem szedte akkor olyanokat csinált, hogy lányokat fogdosott, meg egyszer elszökött és az egész család kereste. Másnap térden ülve "imádkozott" akkor bevitték őt valahova, hogy rendbejöjjön. Ma már tökre normálisabb, beszélget meg ilyenek. Sok dolgot megcsinál, sokat segít a ház körül, de nehezebben fogad el dolgokat.

Meg ilyen két személyiség féléje van szerintem, mert van olyan amikor nevet magába, ha ránézünk komoly lesz. Ez engem zavar mert nem szeretem ha kinevetnek, de ő beteg..de akkoris na..

Sokat eszik, hazudni is szokott. Szokása hogy ha alszik valaki akkor felette áll. Na igen ez a legrosszabb, sajnos én is éltem át.... wah -.- De persze ezeket letagadja.

Szerencsére uncsim nem az az agresszív féle, vagyis este elvileg a faluba ordítozni meg vinnyogni szokott, amikor azt hiszi egyedül van. 20 év feletti(nemtudom), de leragadt 18éves kora felett.

2013. aug. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Én ismerek. Igazából a skizofréniának nagyon sok fajtája van és nagyon sokféleképpen megmutatkozhat ezeknél az embereknél. Engem is érdekelt/érdekel ez a dolog a neten sok mindent olvashatsz róla, ha beírod hogy skizofrénia tüneteiről, jeleiről, gyógyításáról, fajtáiról stb. stb. Ha tudsz angolul és úgy keresel akkor az még jobb, mert még több információt kaphatsz.


De ha személyes tapasztalatot akarsz akkor én is írok egy két dolgot.

Szóval, nekem van ilyen ismerősöm. Ő egy teljesen normális, átlag ember jószívű, kedves, segítőkész stb szóval jó ember. Kissé magának való, csendes, nehezen oldódó ember a hétköznapokban. Azonban az alkohol előhozz a skizofréniáját. Tehát ha iszik akkor megváltozik. És minél többet iszik annál "rosszabb" állapotba kerül. Amikor iszik, (és nem részegedésre hanem egy picit is) megjelennek a tünetei. Nála az a helyzet, hogy hallucinál, képzelődik amit csak ő lát vagy/és hall. Gondolom beszél hozzájuk, vagy véleményét fejti ki de elkezd velük beszélgetni, de nem hangosan hanem magában (suttogva) de legfőképpen a skizofréniája a mozgásában jelenik meg. Érdekes kéz és lázmozdulatai lesznek, mintha állandóan magyarázna valamit a kezével, meg mutogat, ez valami érdekes látvány. Az igazság az, hogy egy átlag embernek ez vicces, és nagyon jókat lehet nevetni rajta. De aki együttérez vele vagy/és a hozzátartozóival akiknek nem könnyű, akkor elgondolkozik ezen és a nevetés helyett inkább a sajnálat és megkönnyezés kerülgeti, hogy milyen szörnyű lehet ez. Na, visszatérve ennyit tudok erről mondani a külső "tüneteiről". Jellemző erre az ismerősömre az is, hogy ilyenkor kicsit kezelhetetlenné válik, pl. ha azt mondják neki, hogy most már haza kell menni, akkor nem megy vagyis nem akar, csakis maga dönti el mikor mit csinál mit tesz. Persze tuják befolyásolni a körülötte lévők és azért hallgat rájuk, de ilyenkor inkább a makacsság, önfejűség lesz úrra rajta. Ilyenkor általában nem beszél más emberekkel, szeret egyedül lenni és belemerülni az ő maga kis világába. Ilyenkor nem válik veszélyes vagy ilyesmi, ne értsd félre nem csinál kárt/rosszat se magában se másokkal, csak elmerül magában és ugye amit már leírtam megjelennek ezek a kézmozdulatok, suttogások amit magával beszél meg csak épp nem gondolatokban hanem suttogva, elképzel párbeszédeket és azt játssza le, vagy ami épp ma megtörtént vele beszélgetés újból eljátssza. Ha egy társaságban van ott ha belevegyül a tömegbe akkor elmúlnak a gátlásai és mások előtt is csinálja, utcán is. De érdekes módon ha olyan helyen van ez szerintem a gátlásai miatt van (mert a való életben is amikor nem iszik egy kortyot sem akkor is gátlásos/szégyenlős) érdekes módon nagyon tudja kontrollálni magát legalábbis egy ideig. De ha már úgy érzi nem nézik, vagy elmegy egy másik helységbe ott ugyan úgy folytatja.


Szóval, érdekes dolog ez és szerintem egyénenként minden, embernél más és más. Csak általánosságban lehet levonni következtetéseket, tüneteket, jellemzést stb. De szerintem ez minden embernél aki szenved ebben a betegségben más és más, lehetnek hasonlóságok de ha belemélyedünk és megszeretnénk alaposan figyelni, megérteni az ő lelküket akkor ez más és más egyénenként.


Amúgy nagyon nagy szeretetre, támogatásra van szükségük. És még egy fontos dolog, hogy ők ezt magukról nem tudják. Sem amikor előjön nekik (a tünetei) sem normál esetben. Ők úgy gondolják (legalábbis akivel van tapasztalatom), hogy teljesen egészséges ember mint más.


Ki nem állhatom, hogy manapság olyan nagy divat lett ez a szó, hogy "skizofrén" egy csomó leginkább kamasz, fiatal csak úgy dobálózik ezzel. De azt sem tudja pontosan mit jelent...

Na ennyi lenne, ha van még kérdésed akkor írj. :)

2013. aug. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha szedi a gyógyszerét, normális, azt leszámítva, hogy lassú, nem köti le semmi, totál beszűkült sajnos. Most épp nem használ a gyógyszere, épp azt imént köszöntem el tőle Skype-on. Nem beszélhet az armageddonról, mert különben áruló lesz, de Jézus köztünk jár, és mindenkit megvizsgál. Ismerősöm pedig angyal volt, és letették a földre nem szerető szülők közé, hogy lássák, milyen ember lesz...

Rettenetes ezt nézni. Nem akarok soha skizofrén lenni. Láttam már több rohamát. Olyankor nem önmaga. :(

2013. aug. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem van egy ilyen ismerősöm. és az alkohol tényleg felül írja a gyógyszert :) valami olyasmi lesz az eredmény, hogy ami eszébe jut vagy valami inger éri az kap egy kis realitást. szóval így elmélyül valamilyen gondolatban vagy ingerben.


nekem amúgy az az érzésem, hogy az lsd-s tapasztalat ad némi betekintést, hogy milyen jellegű lehet a világa valaki ilyennek.

2013. aug. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!