Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skrizoféniás lettem? 16/L

Skrizoféniás lettem? 16/L

Figyelt kérdés

Nagyon meg vagyok ijedve,mert kb 3 napja hallucinálok.Hangokat hallok néha pl. telefoncsörgés,függönyelhúzás,kisebb zajok.

Egyébként már van diagnosztizált pánikbetgségem,enyhe depresszióm és szorongásom.

Szerintetek?


2011. jan. 6. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:

A Skrizofén beteg nem tudja agáról,hogy az..

Ha ilyen tüneteid vannak akkor nem ide kéne írogatni,hanem el kell menni orvoshoz,és nekik elmondani.Majd ők megállapítják,hogy mi a bajod...

2011. jan. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi a választ

jövő héten megyek is orvoshoz

2011. jan. 6. 14:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Csóóókolom!:) üdv a klubban.:)

Semmi pánik!

Mindenkivel előfordul, én is szoktam hallani néha, hogy cseng a telefonom. Sőt, olyan is szokott lenni, hogy zenét hallok! (pláne, ha közben megy a porszívó vagy a hajszárító, komolyan, k.rva jó zenéket szoktam hallani!)

A skizofrénia nem ilyen. Egyébként ha az lennél, akkor se fordulj orvoshoz, tapasztalatból mondom, hogy hülyeség.

Engem is küldtek pszichiáterhez depresszióval, de nem voltam hajlandó gyógyszert szedni. Pánikbetegségem is volt, 1 évig nem tudtam emberek közé menni. Szorongtam is.

A pánikbetegségből saját magamat gyógyítottam ki, a szorongásomat pedig Feldmár András videói és könyvei segítettek kezelni...A You Tube-on is találsz róla felvételeket, de a könyveit is mindenképp el kéne olvasnod! Olcsóbb is és jobb is, mint egy pszichológus;)


A lényeg, hogy magaddal próbálj egyensúlyba kerülni...:)

Nyugi, just relax. Én, ha érzem, hogy jön a pánikroham vagy a szorongás, azt mondom magamban, héjj csaj állj le, szard már le! Nem tök mindegy?...

Amíg érzed, hogy az orrodon ki-be áramlik a levegő, addig teljesen mindegy, mit csinálsz. TELJESEN. TELJEESEEEEEN. Ha ezt megérted, elfogadtad önmagad.:)

2011. jan. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ:)
2011. jan. 6. 15:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Kicsit valószínűleg hipochonder is vagy, ami szintén a szorongásodból, a bizonytalanságodból adódik. És egyet jegyezz meg.:) Ez nem valami elcsépelt hippi-duma...

Nincs olyan, hogy skizofrénia, nincs olyan, hogy pánikBETEGSÉG... Te nem vagy beteg!

Te nem ilyen vagy!

Az, hogy valami megtörténik veled egyszer, nem azt jelenti, hogy megtörténik innentől egész életedben, és ezt csak gyógyszerrel tudod kezelni... Ez kérlek a gyógyszergyártó cégek és a pszichiáterek érdeke, hogy ezt halld.

2011. jan. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

már csak egy rövid történet::)

Feldmár egyik előadásán mesélte, hogy egy másik pszichoterapeuta barátja epilepsziás volt.

Elég durva rohamai voltak.

Egyszer egy kellemetlen családi vacsoránál annyira elege lett a társaságból, hogy megjátszotta, hogy rohama van.

Nagyon élethűre sikeredett, felvitték a szobájába lefektetni, a terv bevált.:)

Ezt ezután máskor is "bejátszotta".

Amíg egyszer csak azt vette észre, hogy egy ideje nincsenek igazi rohamai. Onnantól, hogy rájött, hogy ő képes "megteremteni" a rohamot, tehát felette áll, nem a roham birtokolta őt, hanem fordítva. Ha hiszed, ha nem, azóta sem volt rohama.

Elgondolkodtató, nem?:)

Ne hagyd, hogy a rossz érzések így a hatalmukba kerítsenek, mert TE irányítod őket!:)

2011. jan. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért hogy a másik oldalt is meghallgasd, elmondom, hogy én is szoktam hallani néha kisebb zajokat, néha olyan, mintha valaki tv-t nézne, vagy ilyesmi. Ez egyáltalán nem skizofrénia, mert mint ahogy valaki fentebb elmondta, a skizofrén nem tud magáról, nem tudja, hogy hallucinál.


Az pedig, hogy felesleges elmenni orvoshoz, csak akkor igaz, ha nem akadályoz meg a mindennapi életben, illetve nem hat károsítóan az egészségedre. Most saját magamból indulok ki, amikor azt mondom, hogy én a helyedben azért elmennék egy pszichológushoz. Nem muszáj egyből magánrendelésre, hanem lehet sztk. alapon is menni, hasonlóan jó az ellátás.


Pszichiáterhez pedig csak akkor érdemes elmenni, ha a pszichológus is úgy látja, különben felesleges gyógyszerrel tömni magad; és a pszichológus sem egyből a nagyágyút írja fel egy 16 évesnek. Nekem is egy enyhe szert írt fel, ami abszolút nem befolyásolja a mindennapi életem, max annyiban, hogy elmúltak a tünetek és sokkal jobban érzem magam.


22/f

2011. jan. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát rád bízom a döntést, ha annyira súlyosnak ítéled, menj el, de hangsúlyozom, Feldmár skizofréniából is meggyógyít embereket! Mindenféle gyógyszer nélkül. egyszerűen utálják a terapeuták és a gyógyszergyárak, mert működik, amit csinál... Olyan embereknél is, akikről a terapeuták már lemondtak. Olvass utána kicsit, mielőtt drága pszichológushoz jársz és nyálcsorgató gyógyszereket szedsz!
2011. jan. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!