Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítene valaki? Nem tudom...

Segítene valaki? Nem tudom ilyenkor mit kell tennem?!

Figyelt kérdés

Amit most ide írok az mind komoly!Nem kamu,mert láttam,hogy sokan azt hiszik,hogy kamu amit ide írnak néhányan,de nekem tényleg segítségre van szükségem!

Szóval 14 éves vagyok,lány.Pánikbeteg vagyok,de nem tudom mit tegyek,nem merek kimozdulni a lakásból.Félek,hogy valami baj lesz.Nem merek enni,mert félek,hogy megfulladok,beszélni se merek,mert félek,hogy hülyeséget fogok beszélni,illetve a pszichológusomnak nem merem ezeket elmondani.Az a helyzet,hogy családi gondjaim vannak.Írtam már ide,de nem ebbe a témába,Akkor nem kaptam normális válaszokat.Szeretném kérni a segítségeteket,nagyon félek a jövőtől,a jelentől/mindentől.

Ha tudnátok segíteni,lelket önteni belém akkor írnátok nekem?ez az egyetlen dolog ahol merek kommunikálni emberekkel.

Kérlek segítsetek!


2013. júl. 8. 17:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Senki nem tud rajtad segíteni, szóval muszáj valamit tenned magadért. Ha csak várod a csodát, nem történik semmi, nem javul meg semmi. Ezt te is tudod, ne azon agyalj mi lesz, hanem tedd meg, legalább annyit, hogy elmndod a pszichológusodnak ezeket!
2013. júl. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Pont ez írtam,nem merek beszélni.Csak bólogatok.Valahányszor megakarok szólalni elkezd erősen verni a szívem és nem kapok levegőt stb.azonnal pánikrohamom lesz.
2013. júl. 8. 17:15
 3/14 Froncsi válasza:

Figyelj. Erre valók a pszichológusok, ők azok az emberek, akik az ilyen esetekben segítenek. Biztosra veszem, hogy vannak még ugyan ilyen problémákkal küzdő emberek, akiket sikeresen kigyógyítottak, de ehhez valóban a te elhatározásod is kell.

Mi nem tudjuk átérezni a te helyzeted, viszont egy pszichológus erre van. Ő tud segíteni.

2013. júl. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Akkor is meg kell próbálnod, ha látja, hogy milyen rosszul vagy, csak csinál valamit...

Ha jól tudom, interneten lehet kérdezni orvosoktól, csak nem tudom az oldal címét, keress rá! :)

2013. júl. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Jaj olyan fiatal vagy még, annyi minden jó dolog van a világon, muszáj lenne jobban lenned és élni. Kicsi lány, annak mi értelme van, hogy orvoshoz jársz, de eltitkolsz dolgokat előle? Így nehéz lehet segítenie rajtad, legalább az esélyt add már meg neki. Ha nem szimpatikus a doki, akkor keressetek másikat, de ő azért foglalkozik veled, hogy te jobban legyél. Milyen dolgoktól félsz amúgy?
2013. júl. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Ha belegondolok,igen!Ehhez én kellek,hogy meggyógyuljak,és,hogy ne féljek.Ebben egyet értek!Az a gond,hogy tudom,hogy nem én vagyok az egyedüli ezzel,de én hiába is próbálkozok,nem sikerül semmi.Mintha olyasmi lenne,hogy ha valakinek valamit mondok akkor annál hamarabb valami fog velem történni.

Sok dologtól félek,nagyjából mindentől.Legjobban az élettől.Soha életemben nem történt velem semmi jó.minden évben elvesztettem valakit.Sajnos azt mondta a pszichológus,hogy ha így folytatom akkor én is kórházban végzem.De soha az életemben nem voltam rossz senkihez s én még is kaptam a rosszakat.rossz rossz hátán.Már nem tudok magamon segíteni.Próbálok tenni ellene,de nem tudok.


Köszönöm a segítséget!

2013. júl. 8. 17:30
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha félsz az élettől, akkor próbáld fokozatosan élni. Haladj lépésenként, mondjuk először egy kisebb célt tűzz ki, hogy mit kellene tenned, csak arra próbálj figyelni, mással ne foglalkozz. Aztán ha az sikerült és megy, akkor jöhet valami, egy picivel nagyobb falat. Mi sokat nem tudunk innen tenni érted, a legjobb lenne, ha meg mernél bízni a dokidban és követni az ő tanácsait. Szeretnél jobban lenni, mert ide is írtál ki kérdést, már orvosod is van, sokkal többre jutottál már azoknál, akik itt kérdezősködnek arról, hogy egyáltalán mi a bajuk és azzal hová fordulhatnának, neked már ennyivel is könnyebb dolgod van. Ha írásban könnyebben kommunikálsz az se nagyon nagy baj, de akkor próbálj meg minél többet beszélgetni, azzal is oldod a szorongásod, mert hiába nem szóltál senkihez, mégis csak meghallgatott valaki.
2013. júl. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Azt nem próbáltad még hogy mondjuk viszel egy füzetet meg tollat a szpichológushoz és amit úgy érzel nem tudod kimondani azt leírod neki?
2013. júl. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

De próbáltam,de amint leakarok írni valamit abban a pillanatban elkezd remegni a kezem.Akkor leírom és olvasatlanul írok.Egyszer próbáltuk,hogy én begépelem amit mondani szeretnék,de ő ragaszkodik ahhoz,hogy beszéljek.Én is,de nem sikerül.Most,hogy ide írok egy picivel jobb,de ilyenkor is könnyezek,nem tudom mi lehet velem.

Köszönöm a válaszokat!

2013. júl. 9. 06:59
 10/14 anonim ***** válasza:
Velem akkor van ilyen, mikor picit depis vagyok. Szerintem nagyon sok mindent magadban tartasz, mivel nehezen (inkább alig) kommunikálsz másokkal. Ilyenkor pedig ahogy elkezded írni megindulnak az érzéseid. Szerintem nem baj az ha sírsz, a sírás után mindig könnyebb az ember lelke.
2013. júl. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!