Mit tehetnék hogy jobb legyen neki?
Na szóval van egy bnőm aki túlsúlyos kicsit és mindig azzal van hogy ő öngyilkos lesz mert nem bírja elfogadni önmagát..és a barátjával akit szeret és a fiú is őt szakított mert azt hitte hogy jobb lesz úgy a fiúnak mert nem kell szégyenkeznie miatta...egyszerűen nem tudja elfogadni önmagát mindig a hibát keresi magában meg a negativ dolgokat nem azt hogy jajj de jó már nekem mert ennyi barátom van vagy de jó már nekem mert ilyen okos vagyok( mert tényleg az) és egyszerűen nem tudom mit csináljak vele!Jó én sem tartom magam tökéletesnek de azért nem csak negagtiv dolgaim vannak!:D Na szóval valaki segítene? Ilyenkor mit tegyek? hogyan segíthetnék rajta??
Ui.:Bocsi ha hosszú lett..:S
Szerintem aki hangoztatja csak hogy öngyilkos lesz, azzal azt célt akarja elérni, hogy felfigyeljenek rá..
A barátnőd hogy szakított a barátjával, azt fejezte ki,ha én nem szeretem magam..akkor más hogy szeressen.
Az önbizalmát csak ő tudja magának felturbózni, felépíteni,lehet ő nem érzi magát attól magabiztosnak hogy okos, vagy hogy sok barátja van.
Nekem is van egy ilyen barátnőm.Okos és sok barátja van,de ettől nincs még annyi önbizalma.
Ez valószínű lassan alakult ki..tehát nem lehet hirtelen visszaszerezni.Ezt munka felépíteni.
Valószínű ha lefogyna megnőne az önbizalma.De nem kell mindenkinek lefogyni, hogy jól érezze magát a bőrében, neki kell tudni, mi az amiben sikerélményt érne el, és
azt érezné hogy értékes.Vagy olyanba belevágni, amit korábban nem mert.
Te pedig úgy segíthetsz, hogy mellette vagy,és nem piszkálod folyamatosan..esetleg kipróbálhatod azt is,
ha "panaszkodik", hogy nem figyelsz, mert ami nem vált ki reakciót..azt megunják hangoztatni az emberek, és lehet hogy rájön, ha mosolygosabb, pozitívabban áll hozzá,akkor azt is kapja vissza, és rászokik, aztán már jön magától..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!