Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszió vagy csak...

Ez depresszió vagy csak pechem van? HELP.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


25 éves nő vagyok... Sose voltam nagy társasági ember, de most már szabályosan emberfóbiám van, az a néhány ember, aki a barátom volt/annak hittem, le se szarja a fejemet, magánéletem nulla, önbizalmam nulla, életkedvem se sok, ráadásul most munkát is keresek, de már előre félek, milyen szart fogok ki már megint. Már sokszor megfordult a fejemben az öngyilkosság gondolata is, de egyrészt ezzel anyámat+testvéremet is kikészíteném és azért szeretnék végre én is egyszer boldog lenni.... Minden nap egy kínszenvedés, de a családomnak ez fel se tűnik.


Nem tartom magam rossz embernek, néha sértődékeny meg cinikus vagyok, de hát senki nem tökéletes. Barátaimat többször kerestem (mindig én őket...)....pl. unokatesómat is nagyon szerettem...gyerek/tini korunkban évente 1x láttuk egymást (külföldi), de tényleg tök jól elvoltunk, mintha a testvérem lett volna! Erre egyik évben kb. 2 mondatot, ha beszéltünk és levegőnek nézett...Meg eleve családlátogatóba mentünk és alig volt otthon. Osztálytalálkozókra sincs sok kedvem elmenni, mert bár középiskola óta bomba formába hoztam magam (kicsit duci voltam akkoriban), tudom, hogy csak még szarabb lenne utána a kedvem (xy már megházasodott, xy cégvezető). Minden vágyam egy közösséghez tartozni, de évek óta csak egyedül vagyok és vegetálok...



2013. jún. 4. 00:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Keress új barátokat, új célt az életedben (ez most megvan, mert munkát keresel). Soha ne sajnáld magad, az nem vezet sehova! Lehet, nekem ez csípőből megy, de ha a régi barátaim nem kíváncsiak rám, keresek újakat. (Persze a régi törzsgárda megmarad, csak néha kibővül egy-két új taggal) :)


Barátok nélkül az élet xart sem ér... mondom ezt én, pedig nekem családom is van. Fel a fejjel, és csak előre nézz, barátkozz!!!

2013. jún. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 stalkerboss válasza:
Nemigaz hogy az emberek nem jönnek rá hogy az időjárás miatt jönnek felszinre ezek a dolgok?!?(Ez már a nemtudom hányadik ilyen kérdés)
2013. jún. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, kislányom, nincs Veled semmi baj, csak jól körbe kéne Téged verni, jobbról balról! :)


Ezt ne vedd sértésnek, magamról is van, hogy ezt mondom.


Nincs itt semmi gond. Keresd meg az életben az apró örömöket. Örülj, hogy süt a nap, vagy ha épp esik, akkor meg annak örülj.


Emlékezz vissza, mi akartál lenni, amikor kislány voltál. Csináld azt!


Vagy gondolkozz azon, mi az a tevékenység, amit ha csinálsz, úgy érzed, megszűnik körülötted minden. Csináld azt!


Keress egy új hobbit, tanfolyamot, vagy csak járj ki a természetbe! A lényeg, hogy keress Magadnak egy kapaszkodót, aminél fogva kihúzod Magadat a "mocsárból", szarból. Magyarul keress motivációt, egy célt!


Hajrá, jó EGÉSZséget kívánok Neked!

2013. jún. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna. Velem is ugyanez van, csak én 20 éves vagyok. Nem vagy egyedül a problémáddal, remélem, hogy mindkettőnknek jobb lesz majd idővel :)
2013. jún. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Azóta kicsit jobb a kedvem. Asszem többet fogok edzeni, az valahogy felvidít :D
2013. jún. 7. 22:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!