Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik lehetnek a kényszerbetegsé...

Mik lehetnek a kényszerbetegség okai?

Figyelt kérdés
Amikor az ember kényszeresen ismételget és ellenőrizget dolgokat, mert ha nem teszi meg attól fél, hogy valami rossz fog történni. Pl az, hogy bezárta e eléggé a lakást és hogy elzárta e a gáztűzhelyt, mert ha úgy indul el, hogy ezeket nem tette meg, akkor le fog égni a ház és így tovább, ezért ötezerszer visszafordul és megnézi. OCD a neve ennek a betegségnek. Van itt valaki, aki ettől szenved?

2013. máj. 26. 00:30
 1/2 anonim válasza:
Igen, sajnos van, :D 15 eves vagyok 6 -eves koromota vagyok OCD nemreg tudtam meg,hogy ez egy betegseg... nem nagy mertekben van ez nalam meg az a jo, hallottam hogy van aki orakig ismetelget valamit eb csak 1-2x szokom
2013. jún. 16. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Giovanni7485 válasza:

Igen. Én "ilyen" vagyok. A csap mellet állok vagy 10 percig, mert nem csöpöghet...A gázt többször is megnézem, hogy biztosan el van zárva és aztán még meg is szagolom, hogy biztosan jól el van e zárva és nem jön belőle gáz. A villanykapcsolót is többször leellenőrzöm, meg persze a bejárati ajtónál is ott álok percekig és "játszok" a kilinccsel, hogy meggyőződjek róla jól be van-e zárva. Ezek a dolgok állandóak, de csak akkor jelentkeznek, ha hosszabb időre ott hagyom azt a valamit, pl lefekvés előtt, vagy ha elmegyek otthonról...

Vannak néha előjövő dolgaim pl, hogy rángatom valamimet: a nyakam, a szemöldököm, az állkapcsom...általában a fejemen valamit...egyszerre csak mindig az egyiket, de van hogy egészen sokáig semmit, például most már hónapok óta nem csináltam ilyesmit, aztán majd megint előjön.

Soha nem jártam orvosnál és nem is olvastam utána, mert biztos vagyok benne, hogy lelki-idegi eredetű nálam ez a dolog. Elég depressziós vagyok, sok magánéleti problémám van...Tudom, hogy ha boldog lennék végre és kiegyensúlyozott, akkor elmúlnának ezek a dolgok.

2014. febr. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!