Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós lennék?

Depressziós lennék?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és mióta az eszemet tudom, életerős és vidám voltam. A utóbbi időben történt pár negatív dolog velem, és sikerült a problémákat megoldanom, helyre állt a harmónia. Azonban szörnyű a közérzetem. Három napja nem járok iskolába, édesanyámnak azt mondtam hogy csak ki kell pihennem magam, mert különben elalszom az iskolában. Ez igaz is. Rosszul alszom, fáradt vagyok folyamatosan. De leginkább amiatt maradok itthon, mert utálok kimenni a házból. A szemetet se viszem le szívesen. Nincs kedvem a közösségi oldalakon, vagy bármilyen formában tartani a kapcsolatot a barátaimmal. A telefont sem veszem fel nekik.

Délig alszok, utána pedig eszek, és olvasok egész nap. Nem merek anyukámnak szólni, mert félek hogy megijedne. De depressziós lennék?


2013. máj. 23. 20:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha depressziós lennél fel se tudnál kelni, igen súlyos betegség. Depresszió jelegű lehet maximum ez az állapot, de diagnózist sem te sem én nem tudunk felállítani, ha úgy érzed fordulj orvoshoz.


Ami kissé ellentmondásos azt írod elalszol az iskolában de rosszul alszol, a depresszió vagy nagyon komoly alvás megvonással vagy sok alvással jár, de nem vagyok orvos, szóval csak orvos tudná megmondani.


Én pl 4 napig voltam fent, és még ez sem számít súlyos állapotnak.

2013. máj. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!