Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kussolok, és nem merek...

Miért kussolok, és nem merek senkihez se odamenni?

Figyelt kérdés

annyira rossz, hogy ott vagyok suliban, de CSAK egy db bnőm van, mondjuk vele nagyon jól kijövök, de senkivel mással sehogy.

Miért nem merek senkihez sem közeledni?

Mindenki azt hiszi biztos hogy önző és öntelt vagyok, pedig csak félek odamenni!

szerintem már késő változtatni, és nem lesz több bnőm, mert már a második éve járok középsuliba ..:(

Inkább kussolok, és félreállok, tanulok meg ilyesmi...annyira szánalmasnak érzem magam, és sokszor sírok.:((

NEM AKAROK ilyen lúzer lenni!!

:(


16/L


2009. szept. 29. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
én is ilyen vagyok 21/f
2009. szept. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

jó hogy azért nem én vagyok az egyetlen ilyen.

Oké, azt mondják, hogy add önmagad, de nekem ez sehogy sem megy..olyan sokan vannak körülöttem, és mintha mindenki hülyének nézne.

Pedig a sulin kívüli bnőim mondják hogy szép vagyok, és egyáltalán nem vagyok kövér se.

ma is szívattak..:(

2009. szept. 29. 15:43
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Kicsit rossz kategória!


Megértelek,én is ugyan ilyen vagyok,bár már egyetemre járok.Van néhány barátnőm a gimiből,de egyetemen a mai napig nincsenek barátaim,félek odamenni hozzájuk,és vaéahogy ők sem akarnak velem barátkozni,úgy veszem észre.Sokáig nem tudtam,hogy ez mitől van,de aztán láttam egy tv műsort,amiben az egyik szereplő (tehetségkutató volt) nagyon félénk és zárkózott volt,és rájöttem,hogy ez kívülről úgy jön le teljesen,mintha egy beképzelt,öntelt alak lennél,aki arra se méltatja a többieket,hogy lealacsonyodjon hozzájuk.Nyitottabbá kell válni,tudom ez nagyon nehéz.Minden a kisugárzásodon múlik!

Gondolom az önértékeléseddel sincs minden rendben,hiszen nincs olyan ember,akivel ne barátkozna legalább egyvalaki,tehát ebből is azt akarom kihozni,hogy a kisugárzás számít.Hiszen senki sem tud téged szeretni,ha Te nem szereted önmagadat,a külvilág csak egy tükröt mutat neked,azt látod amit belül érzel!

Tehát szerintem először az önbizalmadat kéne helyrerakni valahogy,aztán belevághatsz a többibe is!Változtatni sosem késő,bár egy régóta fennálló helyzetben,ahol elkönyveltek valamilyennek nagyon neház.Menj oda szünetbe,és kapcsolódj be valahogy a társalgásba.Először talán kinevetnek,hogy "Jéé,mit akar ez?" ez lesz a legnehezebb rész,de aztán megszoknak úgy ahogy megválzotál!

2009. szept. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
előző vagyok:a kategóriánál mást néztem,bocsi!
2009. szept. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

éppen ez az..

Jéé, hát ez meg mit akar itt??

Ez a mondat, és a fejek hozzá amiket vágnak, pff, na akkor kész vagyok..

Iszonyat nehéz lesz..

És mégis mivel kezdjem? Mi legyen a téma?

:S

2009. szept. 29. 15:58
 6/9 anonim ***** válasza:
pedig lúzer maradsz,ha nem teszel semmit. sokáig én is ilyen voltam. volt benne önértékelési zavar is bőven,pedig ma már tudom,szép és jó alakú lány voltam,akárcsak te. első után kimaradtam a középsuliból,aztán újrakezdtem mindent egy másikban. és az első naptól magabiztosnak mutattam magamat,ami bejött a többieknek,ők is keresni kezdték a társaságomat. amivel biztosan kezdheted a haverkodást,az az iskolai témák,nekem bevált. óra után kifelé csődülés közben lehet vicces vagy ironikus dolgot odavetni valakinek,aki egyébként neked szimpatikus,mindegy fiú vagy lány. ha poént nem mersz,akkor kérdezz az anyagról,pl.: te megírtad már a házidogát? vagy:te értetted,hogyan van ez az angolban? vagy simán: elkérhetem a füzetedet,nem tudtam leírni? ha vállalod a gyengeséget,akkor megváltozhat a rólad kialakult hamis kép,és jó alap lehet egy beszélgetés folytatásához,csak ne kullogj el egy köszönöm,vagy egy félmondat után,mert akkor kezdheted elölről az egészet. a legnehezebb a megfelelő alany kiválasztása,de már második éve jársz oda,ismered az osztálytársaidat. vágj bele már holnap,és hajrá!!!
2009. szept. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Ezaz, végre egy újabb depis kérdés. :D


Nah akkor most ismét leírom az én álláspontom. 20/f amúgy.

Egyetemre járok, és akikkel rendszeresen beszélek, az 2-3 ember. A többiekel bunkó vagyok. És nekem jó így.


De most tényleg, mondja meg valaki, hogy miért kellene nekem mindenkihez közeledni? A legtöbb ember azt tartja alapértelmezett dolognak, hogy van jó sok barátjuk, akikkel minden nap röhögcsélnek, különböző aktuális dolgokról beszélnek a manapság divatos nyálas stílusban.

Attól, hogy a fiatalság nagy része ilyen, az nem jelenti azt, hogy a maradék néhány lúzer.


Sőt, szerintem a többség a hülye, de ezt most hagyjuk. A lényeg, hogy egy visszahúzódó valaki is érezheti jól magát, és amiatt nem kell lúzerként viselkednie mindenki előtt.


Persze ez csak az én véleményem, most majd aki ezt elolvassa, azt gondolja, hogy valami retardált vagyok. :D

De akkor is igazam van. Ha leszólnak valamiért, az csak azért történik, mert ők vannak többen, és ilyenkor minden ilyen puhap*csűnek megjön a bátorsága. Én azt javaslom, hogy légy határozott, és szólj vissza valamit, ami tuti beüt nekik.


Első körben ennyi válasz elég lesz. :)

2009. szept. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Önbecsülés, önértékelés hiánya. Elővehetnéd a józan eszed: te, ha valaki "kussol", rögtön azt hiszed róla, "önző és öntelt" ? Ha nem, ha igen, ez még nem jelenti azt, hogy másnak is ezt kéne gondolnia hasonló esetben: ennyire azért nem vagyunk egyformák..

Egyébként meg teljesen mellékes, hány baráttal veszed magad körül. Az életben az első és legfontosabb lecke elfogadni önmagad olyannak, amilyen, ill. megbocsátani, hogy csak ember vagy. Ha ez sikerült, addigra azt is megérted, hogy a többiek is csak azok. Onnantól tőlük se vársz se túl sokat, se túl kevéssel nem éred be, az olyan kapcsolatokból inkább továbblépsz.

Ha más nem, az idő és sok olvasás addig is, míg a könyveken kívül más barát nincs, megoldja.

2009. szept. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hátha a szüleid rontottak el valamit. Próbálj itt keresgélni.

[link]

2009. okt. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!