Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek tisztelheti az az...

Szerintetek tisztelheti az az ember az életet, a békét és a nyugalmat a VALÓSÁGBAN, aki adott videojátékokban viszont permanens gyilkoláson és vandálkodáson éli ki magát?

Figyelt kérdés
Jelen esetben ezt magamra értem, játszani viszont én magam mostanában nem játszottam közvetlenül, illetve egyetlenegyszer 2 órát, viszont a testvéremet szoktam nézni, mivel a TV nagyon el tudja vonni a figyelmemet, főleg ha más kapcsolja be... és hát mindig azoknak a részeknek örvendezek a legjobban - mivel ilyenkor kevésbé működnek a gátlásaim - amikor heccből felrobbant, vagy kinyír valakit (persze a játék hülye szintjén mindig találni ürügyet). Ellenben úgy gondolom, hogy a valóságban feldolgozhatatlan lenne ilyesmivel szembesüljek, mégha nem is tudok komolyan belegondolni ezekbe.

2013. ápr. 27. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem tisztelheti,persze,de valami dühöt elnyom magában,ami ilyenkor(játékoknál)a felszínre törhet.Erre épít a média is,szerintem,ezért nyomják folyton a rossz híreket,mert azt mindenki érdekesnek találja,vagy valami élvezetet lel az agresszióban.Nézd meg a hírekben,ha robbantásról van szó,mekkorára felfújják a dolgokat és elnyom minden más hírt,mert erre vevők az emberek.És azért ,mert mindenkiben van elnyomott agresszió.
2013. ápr. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hogyne. Én nagyon pacifista vagyok, empatikus meg minden, de jól elvagyok gyilkolászós játékokkal. Bár ott is van határ. Van ugye a szörny, illetve az engem támadó, akit nyilván megölök (szörnyeket nem mindig), ez már csak ilyen. Ártatlan embereket megölni, gyerekeket eladni rabszolgának (a Falloutban lehet ilyesmit, ahogy egy rendes városkát is fel lehetett robbantani, ami, valljuk be, nem szép dolog), vagy akár lopni, azt nem szoktam (jó, Oblivionban a guildemtől egyszer igen, de azt mondták, azok csatlakozzanak, akik nem félnek a balhétól. ezt felhívásként értelmeztem keringőre :P de a másik guildemben az alvó varázsló szekrényét már nem pakoltam ki), a Bioshockban is megmentettem a kislányokat :D Az ember mégse bújhat ki a bőréből.

Az olyan játékok, ahol békés járékelőkön gázolunk át, nem nekem valók.

2013. ápr. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Magamat analizálva nem 100%, de leinkább _azt hiszem_ játékokban műszaki cikkeket szeretek szétverni - monitorobjektumok, gépek, autó, ilyesmit.


Persze ha nagyon akarnám, magyarázhatnám úgy a dolgot, hogy a játékbeli MPC-k is csak unitok vagy objektumok, mint egy jármű, de tudom, ez inkább mentegetőzés.

2013. ápr. 27. 23:54
 4/11 A kérdező kommentje:

P.S.: Egyébként meg ez a játékmizéria csak mostanában tört rám valamikor tél vége fele, azelőtt 3 évig nem is játszottam egyáltalán gépen - igaz, akkor volt mi lefoglaljon, meg akkor nem is volt ott csábításnak az a PS3 amit karácsonyra kaptunk, amit egyébként úgyis egy két kivétellel (ld.: az említett 2 óra) az öcséim foglalnak be.


Most a meglévő szitu általában hogy ők játszanak (a 18 éven felüli játékokkal ;) ), én meg 18 évesként nézem és puffogok, ha olyasmit látok, ami felhozza belőlem az agressziót.


Egyetlen mentségemre szolgáljon, hogyha ők nem kapcsolnák be, én sem üllnék oda. Bár tudom, ez nem sokat javít a megítélésemen.

2013. ápr. 28. 00:00
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
Az általad emlegetett béka, nyugalom, a CSEND mentes az erőszaktól, mentes a vágyaktól, mentes a történelemtől, mentes a remélni vélt jövőtől is. Mentes az egótól. Ilyen formán neked fogalmad sincs mi az belső nyugalom és béke.
2013. ápr. 28. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Fél fogalmam azért csak van... ;)

Ha fél se lenne, érzékelhetően visszataszító lennék a környezetem számára minden téren, nem?

2013. ápr. 28. 11:00
 7/11 anonim ***** válasza:

És mi mondja, hogy nem vagy az? Az egód. Huhh! Kemény, mi? És amikor azt mondja neked a hang belül, hogy nem igaz. Azt is az egód mondja! Na? Kemény!


Ha van az megérzés, ami bár nem szólit meg téged, de az a kis bizsergés onnan a semmiből, és azt próbálja meg sugallni, hogy igazat írok, akkor keress rá Eckhart Tolle magyar tanításaira a youtuben, és világos lesz. Ha nincs meg az az érzés amiről írtam, akkor mélyebben alszol, mint remélni véltem.

2013. ápr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Egyébként meg ha szerinted olyan hibás az eszmerendszerem, akkor mit tanácsolnál a jobbávállás érdekében -- azonkívül hogy nem nézek rá arra a PS3 játékra???

Zárójelben megjegyezném, akkor viszont nem értem, hogy minek kaptuk karácsonyra a testvéreimmel _közös_ ajándékként, és az a játék, amit én kaptam, az is... mintmondjak, nem fukarkodik a morbid jelenetektől/leírásoktól (bár még mindig ésszerűbb). Mondjuk tényleg alig használtam közvetlenül.

- De ez most csak megjegyzés, nem lényeges -

2013. ápr. 28. 11:07
 9/11 A kérdező kommentje:

"És mi mondja, hogy nem vagy az?"


Én ezt pl. abból gondoltam, hogy példaként a kismacskánkal egész jól vagyok, és mondjuk szeret rámmászni, meg az ölemben lenni, ha néhány napig nem is megyek le hozzá felvenni, akkor már hiányol.

Bár tudom, hogy az állatoknál nem olyan mély a szeretet, de csak megérzik, hogy ki a rossz és ki nem. Nem?

2013. ápr. 28. 11:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Jajj te nagyon fiatal vagy még :))) Keress rá arra a névre amit ott leírtam youtuben, tedd félre egy picit azt amit gondolsz, és te leszel az egyik legboldogabb, legnormálisabb gyerek, akit valaha láttál. Meglásd, igazat beszélek. Nem fél óra, az biztos. Nem túl izgalmas sem. Nem izgalmas, az izgalom az nem egy jó dolog, mert az a félelem miatt alakul ki :) Nem lesz izgalmas, mint megölni pár zombit a ps3-al, de szép lesz meglátod. És tudod mi a slussz poén? Most a ps3-al csak ölöd a lényed, de ha azokat a videókat megnézed, megérted, eljut az üzenete is, azok után már nyugodtan ps-ezhetsz, nem fog a személyiségedre hatással lenni. Akkor már boldogon ölheted a zombikat, mert tudni fogod, mi miért van. Aztán majd mutasd meg a videókat anyukádnak is, meglásd, nagyon fogja étékelni őket! Büszke lesz majd rád
2013. ápr. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!