Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már megint depressziós vagyok,...

Már megint depressziós vagyok, mit tegyek? Ez egyre rosszabb.

Figyelt kérdés
Eddig lenéztem és butának tartottam azokat, akik nem akartak élni..ezért vagdosták magukat stb..de már én sem akarok. Semmi örömöm nincs gyakran...ugy érzem senkinek nem hiányoznék, ha nem lennék. És ez egyre rosszabb.... nem találok semmi boldogságot az életben és a legkisebb sérelem miatt hetekig depresszióba zuhanok.Akit kedvelek elkergetek magamtól...én ezt nem szeretném, szeretnék boldog leni, de nem tudom hogyan?! ugy érzem ez az egész élet egy rakás vicc és semmi értelme nincs...annyival egyszerűbb lehetne....vannak akiknek annyival egyszerűbb...én is azt szeretném, de megörülök annyira mar belülről...mintha kirágnák a szivem...szó szerint megszakad..és megőrülök. Egyre gyakrabban vesztem el a kontrollt...és bántok olyanokat akiket nem szeretnék. Én ettől meg aakrok szabadulni, mindentől! Kérem valaki segítsen! Legalább beszélgetni...attól néha jobb szokott lenni......
2013. ápr. 26. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Lány vagy? Ne haragudj, de ha igen, nálam akkor jön elő ilyen mielőtt megjön..

A másik dolog, hogy úgy tudsz ezen átesni, hogy keresel valami olyan elfoglaltságot, amitől boldognak érzed magad, vagy ha mást teszel boldoggá! Akkor te is boldog leszel. Vegyél erőt magadon és ne ezeket a hülyeségeket mondogasd, gondolkozz el, hogy tényleg így van? Mindenkinek vannak mély pontjai. Egyél csokit;) Vagy egy kiadós ebédet. Ez nálam segíteni szokott. Hesegesd el a rossz gondolatokat és próbálj helyette pozitívan gondolkozni! Elsőre nehéz lesz, de idővel menni fog, csak ne tegyél semmi hülyeséget! Ha meg van benned az akarat, hogy megváltozz, meg is fogsz, csak egy csettintésre nem fog menni. Légy magaddal türelmes, ha elsőre nem is, de több próbálkozásra sikerülni fog.:) A barátaidat ne "kergesd" el, mert csak rosszabbul fogod érezni magad és természetesen jön ez az érzés, hogy senkinek sem hiányoznál, ha haragudnak rád, mert ilyet tettél. Kérj tőlük bocsánatot, ha igazi barátok akkor megbocsájtanak és hidd el, máris jobb lesz a közérzeted.

2013. ápr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj ez az egész nem ilyen egyszerű. Kiskorom óta elnyomva érzem magam és csak 2 kezdtem el próbálni kibontakoztatni a szárnyaimat. Akármikor a javulás útjára térnék mindig visszaesek és hátrébb kerülök..és akkor kezdhetek mindent elölről..és akkor újra megtörténik. Én mindig mindennek az ellenkezőjét teszem ...amit akarok. Nem tudom elviselni ha az emberek kedvelnek, vagy szépet mondanak rólam mert akkor visszavonulót fújok és elüldözöm magamtól. 2 éve kezdtem el az úgymond tudatos javulásomat, amikor is elhatároztam h akármilyen nehéz próbálok normális lenni...igy sikerült szeretnem pár barátot és mindenki azt hiszi egy boldog lány vagyok... de ez nagyon nehéz..mert ha nem figyelek oda..akkor elkezdem elhajtani őket...tudat alatt elkergetni őket mellőlem .
2013. ápr. 26. 18:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy amúgy? Hidd el, nem csak a te életedben vannak szörnyűségek, nekem is rettenetes gyerek korom volt, de az a múlt. Túl kell tenni magad rajta. Hagyd el a múltad, mert kihat így a jövődre.
2013. ápr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
16/l és tudom hogy van akinek sokkal rosszabb....ezért nem szomorkodok mindig és próbálok erőt venni magamon és mondani h boldog vagyok, mert valakinek még ennyi sem jutott mint nekem...de amikor már teljes tetőponton vagyok és nem tudok semmit kontrollálni....akkor ez kijön rajtam
2013. ápr. 26. 18:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Szedsz valami dilibogyót is vagy csak te könyvelted el ezt depressziónak?
2013. ápr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is voltam hasonló helyzetben, most vagyok 16, és már 14-15 évesen volt egy nagyon heves isöszakom, "csak" egy évig tartott, de az egy olyan év volt, hogy azt hittem, belehalok. És itt az élö példa: teljesen boldog vagyok, elfeljtettem, ami történt, senki meg nem mondaná rólam, hogy milyen voltam (kivéve a vágásokat a kezemen, azok egy életre ott maradnak :( ).

Ha gondolod, írj privit, beszélgethetünk! :)

2013. ápr. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!