Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiátrián mit csinálnak?

A pszichiátrián mit csinálnak?

Figyelt kérdés
A háziorvos pszichiátriai szakvizsgálatot kért. Amit a beutalóra írt a kórisme alatt, azok miatt fog kivizsgáltatni? Ha nem akarok egy vizsgálatot, vissza lehet utasítani?
2013. ápr. 25. 15:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Bármit visszautasíthatsz jogod van hozzá, viszont akkor segítséget sem várhatsz teljes mértékben. Igen , ami a kórisme alatt van felsorolva az az irány diagnózis a pszichiáter felé.
2013. ápr. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Több hónapot voltam pszichiátrián, és csak rosszabb lett minden, mint előtte.
2013. ápr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Nem vagyok bolond, nem fektetnek be, hanem az állandóan magas pulzusom miatt küld a háziorvos. Pedig a múltkor a kardiológiára kértem beutalót, akkor nem adott, most pedig ide adott. Paroxysmalis (rohamszerű) tachycardia miatt, pedig nekem nem rohamszerűen magas a pulzusom, hanem állandóan olyan.
2013. ápr. 25. 16:02
 4/29 anonim ***** válasza:

A BNO kódnál ez a diagnózis van, amivel tovább tud küldeni a háziorvos, sima tachycardia nincs a keringési rendszernél sajnos.

BNO kód pedig minden beutalóra kel, nem elég a diagnózis, de majd Te elmondod, hogy mi a panaszod. A háziorvosod kikereste a tünetedhez leginkább társítható BNO kódot :)

/ 1-es vagyok /

2013. ápr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
* kell, bocs. Lemaradt egy "l" betű .
2013. ápr. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
A pszichiáter majd megkérdezi, hogy mi a panaszom, és tovább küld a kardiológiára? Leletet nem is fog először kiadni, először vizsgálatokra küld?
2013. ápr. 25. 17:03
 7/29 A kérdező kommentje:
Ezzel nem fektet be ugye?
2013. ápr. 25. 17:08
 8/29 anonim ***** válasza:

Be szerintem nem fektet, tachycardia diagnózissal pszichiátriára nem. Mennyi a pulzusod?

Arra lesz inkább kíváncsi, hogy mennyire vagy szorongó alkat, hogy tűröd a stresszt, hogy vezeted le a feszültséget, mennyire vagy nyílt stb.

2013. ápr. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Sokszor 100 felett van, 90 alá nagyon ritkán megy. A szívemet meg se vizsgálták, csak EKG-t csináltak a belgyógyászaton. Tovább küldhet a kardiológiára?
2013. ápr. 25. 19:11
 10/29 anonim ***** válasza:
Ha jó volt az EKG-éd akkor nem hiszem hogy tovább küldenének kardiológiára. A tachycardia ritmus zavarok közé tartozik és EKG-val ellenőrzik. De ez még nem vészes, nem haladja meg a sinus csomó / a szív saját ingerképző rendszere / frekvenciáját. Gondolom ezért is kéri ki a pszichiáter véleményét a háziorvosod, hogy nincs-e lelki tényező a háttérben.
2013. ápr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!