Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez erkölcsileg...

Szerintetek ez erkölcsileg helyénvaló? Mindenre kiterjedő elemzéseket írok (többi lent)

Figyelt kérdés
2 éves informatikai szakon vagyok. Azért járok be nap mint nap az iskolába, hogy megfigyeljem és tanulmányozzam az osztálytársak viselkedését különböző szituációkban amit ha kell én teremtek meg és jegyzőkönyvet vezetek róluk. Mindent figyelek, testbeszéd, idegesség, szociális igények, motiváció, mentális erő,konfliktus kezelés, kitartás, tervek, háttér, eddigi eredmények. Esettanulmányokat készítek stb. teljesen saját felhasználásra. Szeretnék egy könyvet írni saját illetve bizalmas felhasználásra. Szerintetek ez erkölcsileg mennyire helyénvaló, hogy felhasználom őket ilyen célra a tudtuk nélkül?

#emberi viselkedés elemzés
2013. ápr. 15. 21:27
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Maximálisan egyetértek! Erre törekszem!
2013. ápr. 15. 22:48
 22/26 anonim ***** válasza:
Pszichológi szakát kellett volna választania ha már ennyire érdekli. Még lehet egészségügyi dolgozó. Ápoló, mentős de még akár pszichológus is. Viszont mások viselkedésébe, életvitelébe csak úgy ne szóljon bele mert nem biztos hogy azt dijazni is fogják ezt, akár mennyire jót akar.
2013. ápr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
51%

Tehát beépülsz a környezetedbe? Senki sem tudja? És úgy viselkedsz, mint egy rendes diák?


Am engem érdekelnének az eddigi megfigyeléseid, ha van kedved esetleg privátban megmutathatnál néhány dolgot.


Miért vállaltad ezt a feladatot?

2013. ápr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
18-as lol:D
2013. ápr. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nagyon erkölcstelen dolog, DE nekem tetszik. :)


A fejemben én is ezt csinálom, kicsiben. Nem túl részletes, de rengeteget elmélkedem másokon. Általában nincsenek érzéseim senki felé, így nincs ami megzavarjon, és jól átlátom a dolgokat. Mindenkiről nagyon sokat tudok, mert nagyon jó megfigyelő vagyok. Van egy lány, aki tudja azt, hogy milyen könnyen látom át az embereket, szoktam neki beszélni arról, hogy az alapján ítélek meg másokat, hogy kívülről hogy látom (Hasonlóan ahogy Te! Én a szituációkban az apró részletek összességéről alkotott képet raktározom el csak, és a fejemben.), nem pedig érzések alapján. Őt nemrég óta ismerem, mégis mindent észreveszek rajta, és ez neki ijesztő. :D


Szerintem amúgy saját felhasználására jó lehet, de sose vetítsd ki másra!


Tudod, bármit derítesz ki, tudd: Minden ember különböző! Alapvetően néhány általad kitalált kategóriában be tudod majd őket sorolni, de csak elméleti szinten. A való életben sose ítélj meg senkit.


És amit csinálsz nem publikálható, mert nagyon szubjektív!


De csak ésszel, emberi erkölcsi keretek között! Kellemetlen szituációkat ne teremts soha!

2013. máj. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Jé, nekem pont tegnap jutott eszembe, hogy az egyik ismerősömön (kiselejtezett barát, túl rosszindulatúan viszonyult hozzám) kísérleteket kellene végeznem. Mármint: felveszek egy viselkedésformát vele szemben, és megfigyelem, hogyan változik meg ennek hatására az ő viselkedése. De még nem találtam ki, hogy konkrétan mit kellene csinálnom. SZÍVESEN FOGADOM A TANÁCSAITOKAT! :) Szóval, igen... manipulálni szeretném. Régebben ez simán ment nekem, nem is tettem érte semmit, egyszerűen a véremben volt, bárkit tudtam manipulálni. Most elvesztettem ezt a képességemet. :(
2013. jún. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!