Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez erkölcsileg...

Szerintetek ez erkölcsileg helyénvaló? Mindenre kiterjedő elemzéseket írok (többi lent)

Figyelt kérdés
2 éves informatikai szakon vagyok. Azért járok be nap mint nap az iskolába, hogy megfigyeljem és tanulmányozzam az osztálytársak viselkedését különböző szituációkban amit ha kell én teremtek meg és jegyzőkönyvet vezetek róluk. Mindent figyelek, testbeszéd, idegesség, szociális igények, motiváció, mentális erő,konfliktus kezelés, kitartás, tervek, háttér, eddigi eredmények. Esettanulmányokat készítek stb. teljesen saját felhasználásra. Szeretnék egy könyvet írni saját illetve bizalmas felhasználásra. Szerintetek ez erkölcsileg mennyire helyénvaló, hogy felhasználom őket ilyen célra a tudtuk nélkül?

#emberi viselkedés elemzés
2013. ápr. 15. 21:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

ha nem írod bele a nevüket, akkor végülis elfogadható erkölcsileg... de van egy gyanúm, miszerint szakmailag már kevésbé...

sejtésem szerint nem tanultál pszichológiát, sem hasonlót kellő mélységben, úgyhogy az általad levont következtetések csak a szubjektív gondolkodásodon keresztül szűrődtek meg, tárgyi tudáson nem... így amit leírsz egy könyvbe az lehet érdekes, lehet elgondolkodtató, lehet szemléletes, de szakmailag korántsem felkészült.. én is tudnék abból könyvet írni, amit itt, vagy msnen vagy chaten bölcselkedtem különböző életszakaszon, szituáción, lelki problémán átmenő embereknek.. és amúgy 90%ban igazam lett, de ez nem azt jelenti, hogy tudományosan úgy van amit leírtam, hanem azt, hogy fel tudták venni a gondolatmenetemet és tudták az én meglátásom szerint nézni a dolgokat..

én ezt gondolom a dologról, de ezt nem szántam negatív dolognak, csupán építő jelleggel írtam, mert lássuk be, nem vagy pszichológus (ha meg mégis van ilyen végzettséged, akkor egy szót se szóltam, csak annyit, hogy "hajrá" :D)

2013. ápr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Azt nem láttam.De szerintem nem a valóságot írod le most,hanem a fantáziáidat.
2013. ápr. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Természetesen név szerint csinálom. Meg szeretném örökíteni az észrevételeimet. Ha később úgy adódik gyerek nevelésnél is tudjam hasznosítani a leírtakat akár. Vagy ha valakinek segítség kell.
2013. ápr. 15. 22:06
 14/26 A kérdező kommentje:

illetve név nélkül

bocsánat

2013. ápr. 15. 22:14
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
és szakértelem nélkül
2013. ápr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
oké ha ez az egész most nem kamu akkor én kezdek tőled félni
2013. ápr. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes személyiséged lehet, kíváncsi vagyok milyen lehetsz a való életben :) Szerintem, nincs semmi baj azzal amit csinálsz, én is szoktam figyelni az emberek természetét, habár én nem avatkozom bele a dolgok menetébe :) Sok sikert az egészhez :)

Ahhoz, hogy megértsd az embereket, nem kell pszichológusnak lenned. A legtöbbjük amúgy is suta, magolt tudását fel se tudja használni a változókkal teli világban :)

2013. ápr. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
80%
Az én érdekes személyiségem még felfedezésre vár..valaki?
2013. ápr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Nem célom a pszichológia tudomány elsajátítása, csak a tapasztalatokból levont következtetések hajtanak meg a dolgok amire én jövök rá magamtól. Köztudott, hogy a tapasztalat többet ér minden olvasmánynál.
2013. ápr. 15. 22:40
 20/26 anonim ***** válasza:
A tapasztalat csak hozzáolvasással,tanulással ér valamit.
2013. ápr. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!