Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » El akarok ájulni a pici apró...

El akarok ájulni a pici apró dolgoktól. Mit tudok tenni ellene és egyáltalán mi ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyjából pár hónapja rosszul vagyok a pici, apró dolgoktól. Pl. napraforgó, pici golyók és pl. az ilyen képektől: [link]

Egyszerűen olyan, mintha el akarnék ájulni, mintha a gerincemből kimenne az erő és pánikot érzek, nem is tudom ezt az érzést leírni.

Sose féltem semmitől, ez az utóbbi pár hónapban jött elő.

Anyukám szerint ahhoz lehet köze, hogy az utóbbi pár hónapban felfordult az életem, szüleim elváltak, elköltöztünk otthonról, munkahelyet váltottam, stb... De akkor sem értem miért leszek rosszul pont ezektől a dolgoktól.

Ezt hogyan tudnám kezelni, és mi ennek a neve?

Fontos lenne összekapni magam, mert imádom a napraforgókat. :)



2013. márc. 9. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Én arra tippelek,hogy egyfajta tárgytalan szorongás van benned,ami így próbálta realizálni a problémát,hogy keresett magának vmit,amit ki lehet kerülni.Ezt azért csinálja a psziché,mert a tárgytalan szorongással nem tud mit kezdeni,és teljesen megőrülnél,ezért ha kivetíti valamire,az megnyugtatóbbnak hat,mert azokat a dolgokat már el lehet kerülni,meg tudod magad védeni ellene.Az,hogy miért pont pici golyók meg napraforgó,azt ne kérdezd,de nem is ez a lényeg.Nekem is volt hasonló egyébként,és azt tudom csak tanácsolni,hogy egyszerűen sz..rd le,ne foglalkozz vele,és egy idő múlva már nem fog zavarni,de legalábbis sokkal kisebb mértékben,és úgy már elviselhető lesz.
2013. márc. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, tényleg sokat segített! :)

Fontos lenne leküzdeni ezt a dolgot, mert pont olyan pici apró dolgokkal foglalkozok, mint, ami a képen van.

Nagyon furán érzem magam emiatt, mert mindig egy "stabil" embernek tartottam magam, akinek nincsenek ilyen problémái. Erre most egy virágtól gyakorlatilag kiakadok, illetve a különböző sebektől, sérülésektől jön még elő. Volt régen a neten egy kép, amin egy nő mellbimbója volt napraforgónak átretusálva. Ahogy beugrott a kép, máris elgyengültem.

2013. márc. 9. 20:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt tartsd észben,hogy amivel foglalkozol,azt csak erősíted.Ha nem félnél tőle,nem is foglalkoznál vele.Vannak azok a módszerek,amikor valaki fél pl.a metróban,akkor mondja el 20x,hogy "Nem félek,nem félek,nem félek..." hát sajnos ez nem működik,mivel miközben ezt mondogatja,addig is intenzíven a problémával foglalkozik,és a felszín alatt nagyon is tudatában van annak,hogy ő igenis fél,tehát nem fog tőle szabadulni.Önbecsapás.

Tehát,ha nem foglalkozol vele,akkor a félelmed szépen apránként eltűnik majd,mert nem tekinted valóságosnak.Ne állj ellen,ez a titok.Mondhatnád,hogy ez őrültség,hiszen a "józan ész" azt diktálná,hogy "küzdj,harcolj vagy épp menekülj" én sem igazán hittem elsőre haveromnak,aki mondta,hogy a pánikrohamait így sikerült legyőznie,de kipróbáltam,és tényleg működik.

2013. márc. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!