Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Elszököm itthonról...

Mit tegyek? Elszököm itthonról, de nem azért, mert vernek.

Figyelt kérdés
Nekem vannak a világon a legjobb szüleim. Mindent megkapok, ami létezik. Imádom öket (anyát meg apát) és nem akarok fájdalmat okozni nekik. De utálom magamat, kövérnek és rondának látom magam. a suliban is kész katasztrófa minden, az a hely maga a pokol. Sokszor érzem úgy, hogy nem bírom, el akarom engedni ezt az egészet. Nagyon félek. Nincs egy barátom se, mert elvesztettem mindet. Gyűlölök én lenni, ez a szánalmas, gyenge, dagadt, ocsmány, értéktelen senki. A szüleim kívül senki nem venné észre, ha eltűnnék, de ők belerokkannának. Nem is akarok igazán meghalni, erős akarok lenni, és boldog, egy olyan ember, akit megérdemelnek a szüleim. Az életem viszont sikertelenségek sorozata, de minden az én hibám. Már próbáltam kilábalni ebből a gödörből, de nem ment. Szakember se tudott segíteni, egyfolytában csak az anorexiámmal foglalkozott, pedig az sokat javult. Mit tegyek, hogy tűnnek el, hogy a szüleimnek se fájjon?

2013. febr. 4. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Fogd magad szépen, és suli után irány a pszichológusod. Kérj tőle gyógyszert, ha már a terápia nem segített.
2013. febr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy ne tünj el. Ismerkedj. Könnyebb, ha van valami hobbyd, ezáltal lesznek barátaid, akár neten akár az életben. Tegyél magadért, ha nem érzed jól magad, sportolj. Ilyen egyszerű. Sohasem a problémák elől való menekülés a helyes út. Azzal csak halmoznád a gondokat. Nézz velük szembe, és lassan kezd el megoldani őket. Ha egyedül nem megy, kérj segítséget a szüleidtől esetleg szakembertől.
2013. febr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Ha tényleg tenni akarsz, iratkozz be egy agykontroll tanfolyamra. Én azóta szeretem magam, nekem nagyon sokat segített. Helyre állította az önbecsülésem, és valahogy bekódolta az agyamba, hogy szeretnem kell azt a "lényt" aki vagyok. És most már szeretem magam úgy ahogy vagyok kövéren, csúnyán, ragyásan, de ha őszinte akarok lenni, már nem is gondolok magamra így. A külsőségek már olyan jelentéktelenek lettek.
2013. febr. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem próbáltál még elmenni templomba? Nem a misére, vagy Istentiszteletre gondoltam, hanem vannak ifjúsági csoportok, foglalkozások. Egész biztos, hogy szeretettel várnak ott.
2013. febr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Régen hasonlóan gondolkodtam én is, mondjuk nem így gondoltam magamra , ahogy te, de megértem a problémádat.Nekem sincsen sok barátom, sőt egy igazi sincs.

Szerintem a hozzáállásoddal van a baj.Attól, hogy más vagy mint a többiek, vagyhogy nincsenek barátaid nem jelenti azt, hogy veled van a baj.És miért lennél értéktelen??Az én szememben sokkal többet érsz te, mint pl a többi iskolatársad.Azért, mert te nem olyan vagy mint ők.

Minden sikeres ember, egyszer átélt hasonló lelki fájdalmat.Csak olvass a sztárok életéről és rengeteget látsz, ahol kicsúfolták őket, kinevették stb gyerekkorukba.Ők nem lennének itt ha akkor feladták volna.Te miért akarsz elmenekülni?

Ha nincs önbizalmad sehova se juthatsz, mert hinned kell magadban.

Mindenesetre sok sikert!:))

2013. febr. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kisírtam magam, beszéltem anyával és egy kicsit jobban lettem. Nagyon határozott célokkal állok, és már a módszereket is megtaláltam. Mindössze végig kell csinálnom. :)
2013. febr. 4. 19:41
 7/8 happyday válasza:
Eszedbe ne jusson elszökni.Beszélj a szüleiddel,ők tudnak segíteni.
2013. febr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Örülök, és nagyon szorítok neked.
2013. febr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!