Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvás zavar több napon kereszt...

Alvás zavar több napon keresztül. Ti hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok. A párom három műszakban dolgozik. Amikor éjszakás, főleg a hét elején egyáltalán nem tudok elaludni... nyugtalanság, idegesség, verejtékezés, minden, amit el lehet képzelni, úrrá lesz rajtam. Régebben depressziós voltam, elég sok lelki probléma is ért annak idején. Ennek köze lehet ahhoz, hogy nem tudok aludni? Akármilyen fáradt vagyok, még éjjel 2-kor "kattog az agyam", és zúg a fejem az idegességtől. Mit tegyek? Elég kimerítő dolog ez, gyógyszert nem vehetek be, mert másnap viszem a fiamat az oviba, és aztán helyt kell állnom a munkahelyemen is. Hová forduljak? Mi lehet a megoldás? Köszi a válaszokat.
2013. jan. 22. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Doktornál már voltál? Nincs az az ember, akit ne lehetne elaltatni valamilyen gyógyszerrel. És az alternatív megoldásokkal próbálkoztál? Lefekvés előtt langyos tej, esetleg kis testmozgás, relaxálás? Én Valeriana harmonyt eszem közvetlen lefekvés előtt. 3 darab segíteni szokott. A stressztől nem tudok aludni:)
2013. jan. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nekem évekig volt alvászavarom. Elkezdtem szedni a remotiv extrát, ami sima orbáncfű kivonat, tehát teljesen természetes. Úgy tudom, tea formában is lehet kapni. 1-2 hét alatt rendbe rakott, azóta sincs ezzel bajom. Illetve még néha szoktam inni citromfűlevél teát, ez kimondottan idegnyugtató. Ki is szokott ütni rendesen. :)
2013. jan. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A stressz miatt nem tudok aludni valószínűleg... a heves szívdobogást nem is említettem, ami ezzel a virrasztással együtt jár. Fú, olyan idegesítő az egész. Közben kiszárad a szám is, aztán már folyton nézem az órát, hogy legyen már reggel, ne szenvedjek itt. Aztán meg kialvatlanul megyek dolgozni.
2013. jan. 22. 13:20
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, orvost még nem kerestem fel ezzel kapcsolatban.
2013. jan. 22. 13:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Velem is ugyanez a helyzet, én pánikbeteg vagyok. Nekem is este ver a szívem mint az állat, ha el is tudok aludni tőle akkor is felkelek egy éjszaka minimum 3-4 alkalommal..

Voltam kardiológiai és teljes belgyógyászati kivizsgáláson, hál Istennek nem találtak semmit így "csak" a szorongást és a pánikot kell valahogy legyőznöm.

Ajánlottak nyugtatót és altatót de nem kértem, azt ajánlom, hogy te is csak nagyon végszükség esetén kérj, mert könnyen rá lehet szokni sajnos.

Mondom nekem mi vált be:

- naponta kétszer (reggeli után és vacsora után) szedek Magnézium+B6 vitamin készítményt, személy szerint a MagneB6-ot, de akármelyik jó, vannak olcsóbbak is, nekem ez vált be

- van egy nagyon szuper homeopátiás készítmény, Sedatif PC a neve, ez nem csak alvászavarra van, a stressz és a szorongás ellen is jó, én ebből reggel munkába indulás előtt, délben ebéd előtt és este vacsora után szopogatok el egy darabot. A tájékoztatón kettőt ajánlanak és az orvos is annyit javasolt, de nekem az egy bőven elég, azt javaslom te is annyival kezd és csak akkor emeld az adagot, ha kevésnek bizonyul a 3x1 db. Ez nagyon kellemesen kiegyensúlyozottá tesz, nem lehet rászokni, nincs bódító hatása sem, teljesen oda tudok koncentrálni a dolgokra és ami fontos, nekem a szorongás a magas pulzusban nyilvánul meg, ezt is csökkenti, mármint az ideges eredetű szívpanaszokat


Ezzel így nagyjából én tökéletesen elvagyok napközben és jól is tudok aludni, viszont ha az átlagnál stresszesebb napom van és sokat kattog az agyam, akkor lefekvés előtt megeszek egy banánt, ennek nagyon magas a triptofán tartalma, aminek nyugtató/altató hatása van. És megiszok egy csésze citromfű teát, ami a legjobb gyógynövény idegesség ellen.

A hálószobába vettem levendula illatú kis illatpárnát, ez fel van akasztva az ágyunk felé, állítólag a levendula illata is nyugtat, aztán lehet csak placebó, de használ. :)


Remélem tudtam neked kicsit segíteni! :)

2013. jan. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt még kifelejtettem, hogy amennyiben módodban áll, napi fél órát próbálj meg kikapcsolni. Ez lehet sport (nem muszáj keménynek lenni, egy kiadós séta is szuper lehet) relaxáció, leülsz olvasol a kedvenc könyvedből néhány oldalt, csinálsz pár jógagyakorlatot, meghallgatod a kedvenc zenéidet, játszol a háziállatoddal ha van, ilyesmi. Sok sikert mégegyszer!:)
2013. jan. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, kipróbálom ezeket, amiket írtatok.
2013. jan. 22. 13:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyan ez a helyzet.Semmit sem tudok aludni altató nélkül. Egyszerűen mintha elfelejtettem volna ,hogy kell elaludni.És akkor rágörcsölök ,hogy megint nem alszok semmit sem , másnap meg egy zombi vagyok. Én is pánikkal és szorongással küzdök, de eddig még sosem volt ilyen és kezdek megijedni. Szeretnék már végre elaludni magamtól. Nálam semmilyen természetes dolog nem vált be. :(
2013. aug. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!