Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az mitől lehet, hogy amikor...

Az mitől lehet, hogy amikor valamit felakarok magamban idézni emléket, annak a képét látom, de a fogalmat nem tudom hozzá társítani, annak az adott dolognak a nevét, amire épp gondoltam? 18F

Figyelt kérdés
Pl. Legutóbb kérdezték tőlem, hogy ki a főszereplője az Ellenség a kapuknál című filmnek. Végig ott volt előttem az arca a főszereplőnek, de egyszerűen nem tudtam kinyögni a nevét. Aztán fél órával később jutott eszembe, hogy Jude Law. Viszont ez mostanában eléggé bezavar, mert pl. házidolgozatnál fogalmazni kéne, és valahogy nem jönnek a szinonimák egy-egy elnevezésre és vmi rohadt igénytelen irományokat dobok csak össze, a jegy meg kéne, mert nyakamon az érettségi. Ez lehet szimpla depressziótól?

2013. jan. 15. 18:29
 1/1 Feri12 válasza:

Ismerős érzés, hogy itt van a nyelvemen, de nem jön ki mégsem.Lehetséges, hogy csupán régen esett szó bizonyos dolgokról, ezért kicsit nehezen jönnek elő - aztán persze amikor már nem érdekes eszedbe jut.

Ne idegeskedj rajta - főleg ha tanulsz.

Valószínűleg B vitaminra lenne szükséged (B1), igyál több folyadékot (víz - ne műanyagokból készült löttyöt;az energiaitalokat felejtsd el) és szívj gyakrabban friss levegőt.

2013. jan. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!