Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettenetesen félek a repülőn,...

Rettenetesen félek a repülőn, valami megoldás rá?

Figyelt kérdés
Sokszor ültem már rajta, de minél többet megyek vele annál jobban félek. Eddig mindig volt valami gubanc. Hol leszállítottak minket, mert elromlott valami, vagy még csak fel sem engedtek rá, mert már az indulás előtt volt vlami probléma. Nagyon betudok pánikolni és legszívesebben ahogy beérek a terminálba már fordulnék is vissza. Tudtok valami jó módszert amivel letudnám nyugtatni magam, mert azt a pár órát amíg rajta ülök mindig azzal töltöm, hogy azon stresszelek, hogy érjünk már oda és végre leszállhassak róla. Nagyon rossz érzés :S
2009. aug. 29. 17:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam, csak én még nem ültem repülőn elötte. A legjobb megoldás szerintem, ha szembe nézel a félelmeddel és próbálsz megnyugodni. Gyógyszer nem hiszem hogy van erre. :S
2009. aug. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

átérzem a helyzeted, bár én talán ennyire nem rettegek, de nem szeretek repülni...

az egyik megoldás, hogy altatót veszel be, vagy valahogy megpróbálod végigaludni az utat.

esetleg ihatsz egy kevés alkoholt is, hogy ne stresszelj annyit.

vagy foglald el magad: film, zene, könyv, újság, rejtvény...:)

2009. aug. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
A tudás a félelem ellensége. Próbálj minnél többet megtudni a repülőről, minnél részletesebben, játsz repülőszimulátorokkal stb. Remélhetőleg egy idő után képes leszel bizonyítani magadnak a saját logikáddal, hogy a félelmed nem indokolt.
2009. aug. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Hello!

Ahogy az elozo valaszolo is irta, tudj meg minél tobbet a repulokrol, vagy youtube-on nézz repulos videokat, vannak fent fantasztikusan szépek.

Repuléskor/ repulés elott az alkohol nem valami jo megoldas, lehet hogy épp ellenkezo hatast fog gyakorolni rad, és ellazulas helyett még jobban parazni fogsz, arrol nem beszélve, hogy vizhajto hatasu, igy wc re jarkalsz majd allandoan.

Ami tobbé-kevésbé hatasos, felszallaskor ( gondolom ez a legijsztobb része) , sot, akar az egész ut alatt végezz relaxacios gyakorlatokat, azaz 5 mp ig végezz orrba belégzést, tartsd bent a levegot 3 mp-ig, aztan lassan, szintén 5 mp alatt fujd ki a szadon. Lehet kapni ilyen gyogynovény alapu kis pasztillakat, aminek nyugtato hatasuk van, akarmelyik drogériaban vehetsz egyet.

Olvass ujsagot, vagy hallgass zenét repulés alatt.

Azon ne aggodalmaskodj, hogy - mint irtad- sokszor varni kellett a beszallassal, mert javitottak a gépet, olyankor mindig igen apro , pici gebasz van a géppel, mittudomén, nincs elég uzemanyag, vagy egy nagyon pici hiba, ami nem befolyasolja a repulés minoségét.

En, személy szerint imadok repulni, imadom a reptéri nyuzsgést, azokat a hatalmas acélmadarakat :)

probalj meg repulés alatt a latvanyra koncentralni, fotozz, az is elfoglal :)

2009. aug. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem gondolkodj el rajta, hogy mért van, ha a vilagon barhol történik egy légiszerencsétlenség, akkor bemondjak mindig a hirekben, de ha torténik egy autóbaleset a szomszéd faluban, akkor nem is biztos, h hallasz róla, csak plyetykaszinten, vagy ha épp nagydobraverik... Az a lényeg, h nagyon ritkak a légiszerencsétlenségek ahhoz képest, h mennyi gép szeli a levegot naponta. Tehat nyugi. Amugy ha meg kell kell halnod, ugyis megfox.
2009. aug. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát köszi szépen, valamennyire tudtatok segíteni, mert most már próbálok inkább úgy hozzáállni a repüléshez, hogy az egy jó dolog és nem kell félni tőle, ahogy egyikőtök is mondta, ha meg kell halnom hát akkor meg kell, de azért igyekszik az ember elkerülni azokat a helyzeteket amik közelebb hozzák azt a napot :)
2009. aug. 29. 22:37
 7/12 anonim ***** válasza:

az is egy megoldás, ha nem repülsz egyáltalán. az a gyorsabb.

de egyébként egy fóbia, mint a pókiszony. pszichoterápiában is "gyógyítható", csak az nem 5perc.

2009. aug. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Na jelentem túléltem :D Az igaz, hogy paráztam egy picit :)
2009. szept. 8. 14:39
 9/12 anonim ***** válasza:

Én most voltam egy 10órás repülőúton és nagyon féltem!!

DE aztán semmi gond nem lett. Nekünk is volt már egy pár gubanc! De még turbolenciába is kerültünk az óceán felett

de nagyon rezgett a gép de semmi baj nem lett.És mostmár arra gondolok hogy ha ezt túl éltem...

2009. dec. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
DE azt mondják hogy a repülőgép a legbiztonságosabb jármű.
2009. dec. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!