Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek szomorúság ellen?

Mit tegyek szomorúság ellen?

Figyelt kérdés
A nyáron jártam nyelvvizsga előkészítőre, és beleszerettem egy 26 éves srácba. Engem is nagyon meglepett, azt se tudtam mi ez, mert 15 évesen egyáltalán nem foglalkoztatnak az ilyen dolgok. De nem megy ki a fejemből, nem tudok mit tenni. Amint rágondolok, bármilyen jó kedvem is van, azonnal elszomorodom. Légyszi, segítsetek!

2012. dec. 28. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
örülj neki, hogy szeretsz valakit.
2012. dec. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

:) furcsa lesz erre visszagondolnod majd 20 éves fejjel...-

Ami fontos,hogy tudd: 15 évesen még túlságosan játszik a szülői féltés, ilyen korban az esetek nagy többségében nem csak magad döntesz az életedről... Tehát az egyenlőre nem hiszem, hogy megoldást jelentene, ha kapcsolatot kezdenél a sráccal, pláne hogy azért ekkora korkülönbség ebben a korban a srácot is zavarná, úgy gondolom...

De gondoljuk csak végig, miért is vagy te most szomorú? Mert nem kaphatod meg a srácot? talán.. De még inkább azért, mert te egy elérhetetlen plátói szerelmet csináltál belőle! Fogadjunk, hogy nem is ismered igazán, nem beszélgettetek komolyabb témákról, nem tudod, hogy issza a kávéját, milyen a családi háttere... Belátod, hogy számodra elérhetetlen, és pont ezért olyan jó a szemedben... Jó érte rajongani. De ez egy múló érzés!

Most megéled a "szerelmifájdalmat" legalább is ahogy azt egy 15 éves elgondolja ( nem bántásként mondom). De van annak oka, hogy nem is küzdesz ezért a kapcsolatért... neked nem rá van szükséged, belőle csak egy eszményt csináltál.

Majd ha pár hónap/év múlva jön valaki, aki megérint >>valamivel<<, akkor tudni fogod, hogy ő az, akiért érdemes küzdeni, akiért konfrontálódsz a szüleiddel, ha szükséges és az a valaki olyan lesz, akivel a szerelem minden magasságát és mélységét megélheted. Csak várnod kell rá, és nem elszalasztani az alkalmat!

És a végére még megosztanám veled azt, hogy nekem mi szokott segíteni egy-egy nagyobb lelki válság idején: úgy tartom, hogy minden úgy történik, ahogy az neked az életed szempontjából a legjobb. Lehetséges, hogy te azt az adott pillanatban nem értékeled jónak, lehet, hogy szenvedsz is, de ha hónapok/évek távlatából visszanézel, összeáll a kép. Én ezzel szoktam vigasztalni magam, és őszintén szólva eddig bejött. Persze ez a gondolat nem segít egy aktuális veszekedésnél a párommal, de a nagyobb horderejű dolgok eddig mindig a helyükre kerültek. :)

Az aktuális szomorúság ellen nem lehet sokmindent csinálni! A figyelemelterelés elég jó rá, illetve az, hogy bízz magadban, hogy tudd, hogy most fáj, de képes vagy túllépni ezen a dolgon, mert mindenre képes vagy, ha elhatározod!

2012. dec. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó, sok mindenben segítettél! :)

2012. dec. 30. 06:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!