Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek a következő helyzet...

Mit tegyek a következő helyzetben? Mit tanácsoltok? Amit alkalmazni is tudok. A megbeszélés többször megbukott.

Figyelt kérdés

Kb. Három évvel ezelőtt az akkori munkahelyemen összebarátkoztunk az egyik akkori kollégámmal. Ő kb. 10 évvel idősebb nálam. Kedves, segítőkész személynek ismertem meg akkor. Barátnők lettünk. Nekem időközben el kellett jönnöm onnan, ő továbbra is maradhatott. Eleinte ez nem is volt hatással a barátságunkra. Hanem az utóbbi 1 évben állt be negatív változás. Többnyire én keresem őt, ő csak (sajnos rossz kimondani/leírni is, de) akkor keres, ha segítségre van szüksége. De akkor kitartóan keres. Ami igazán bánt, és amiből a kiutat keresem az a következő: tudom, hogy én keresem, mert ahogy megismertem, nagyon rendes, barátnak való embert láttam benne, viszont úgy érzem, hogy manipulál, érzelmileg zsarol (pl. ha nem segítek neki, akkor én vagyok a rossz és nem is barátnak való; vagy ismerve a gyenge pontjaimat azokat támadja beszélgetések során). Amikor ezt így említettem neki, akkor úgy irányított a beszélgetést, hogy végül az jöjjön le, hogy én vagyok túl érzékeny (vagyis ismét én vagyok a hibás, rossz, stb.). Utána minden kezdődik előről...

Mit tegyek? Lehet, ezt a barátságot végleg le kellene zárni? De az a személy, akit akkor megismertem benne, nem ugyanez, mint aki most... :(


2009. aug. 22. 18:11
 1/8 A kérdező kommentje:
24/L vagyok.
2009. aug. 22. 18:13
 2/8 anonim ***** válasza:
Legokosabb lezárni a barátságot.Ő nem igazi barátod.
2009. aug. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én is így látom/kezdem látni (azért is tettem fel e kérdést, hogy van-e még menthető.


Ugyanakkor a probléma az, hogy ragaszkodó típus vagyok, így hiába látom be "ésszel", mégis ragaszkodom mint baráthoz - ugyanis sokfelé eljártunk, sok dolgot elmondtam neki, amit másnak nem.


Tudom, még ha én ki is mondom, hogy akkor ennek a barátságnak vége, nekem jobban fájna. És ez nehéz. Erre kellene 'megoldás', azon kívül, h majd az idő megoldja, meg hogy majd lesznek mély barátságok.


Miért ragaszkodom olyanhoz, aki 'bánt'?

2009. aug. 22. 18:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azért ragaszkodsz még mindig ehhez a "barátsághoz", mert reménykedsz, hogy a "barátnőd" a lelke mélyén még ugyanaz az ember, akit anno megismertél, és csak átmenetileg változott meg, vagy csak valami félreértés van. Az lenne a legjobb neked, ha elfogadnád, hogy az emberek változnak, ő is, és nem mindig pozitív irányba. Sajnos ezt néha nehéz elfogadni, de ez van. És legközelebb, ha keres, nyugodtan vágd csak a fejéhez, hogy bezzeg csak ilyenkor képes felkeresni, már eleget segítettél és ne engedd, hogy azt hozza ki belőle, hogy még te vagy a rossz. Egyszerűen ne hagyd magad eltaposni, kihasználni. Ő már nem a te barátnőd.
2009. aug. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"nagyon rendes, barátnak való embert láttam benne, viszont úgy érzem, hogy manipulál, érzelmileg zsarol"


nem érzel ebben némi ellentmondást?


vannak emberek egyébként, akik olyanokhoz vonzódnak/ragaszkodnak, akik kihasználják őket. ez egy pszichológiai jelenség, és mint mindennek, az oka a gyerekkorban keresendő.

2009. aug. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"vannak emberek egyébként, akik olyanokhoz vonzódnak/ragaszkodnak, akik kihasználják őket. ez egy pszichológiai jelenség, és mint mindennek, az oka a gyerekkorban keresendő."


Ilyesmire gondoltam én is, és ebből keresek kiutat. (Csak éppen ezen konkrét eset miatt tettem már fel e kérdést végre). Sajnos a családi hátterem érzelmileg nem éppen 'minta'.


Felnőttként mit tudnék tenni? (Pszichológuson kívül!!!)

Hogyan tudnék kitörni ebből?

2009. aug. 22. 19:02
 7/8 anonim ***** válasza:
ha elég tudatos, erős, és határozott vagy, akkor gondold végig racionálisan, és tartsd magad ahhoz, amit elhatároztál. de ezt ezek nélkül nem lehet.
2009. aug. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ma 00:40-kor írónak:

Nos, lehet hogy gyerekesnek tűnik,de késztettem egy listát jó és rossz 'húzásairól'. Tudom, nem a legszebb dolog ez, de valahonnan el kell indulnom, mert másképp nem megy.

Sok jó, de ugyanúgy rossz dolog is került abba a listába - és ez utóbbiak tartoznak a jelenhez, sajnos. Oké, vannak jó dolgok is, de elenyésző számban csak. Talán ez lehet egy "kézzel fogható tükör" számomra...ami elgondolkoztató.

2009. aug. 23. 12:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!